Vander ako malina

obalka Koncom roka pod hlavičkou TZ SEVERKA uzrela svetlo sveta ďalšia zbierka poviedok úspešného slovenského tra(m)psavca - Tima (T.O.Ondatry, Bratislava). Celkom 19 poviedok útlej knižočky zaberá cca 50 strán, autor napísal ešte krátky "úvodíček" a namiesto edičnej poznámky uverejňujeme aktualizovaný rozhovor, ktorý pre Pekelníkov Trampnet poskytol Timo v roku 2000.
Viaceré zo zobraných poviedok boli ocenené v niektorom z posledných ročníkov Trapsavca alebo Literárnej súťaže Severky. A pochopiteľne, niektoré sme už uverejnili aj našom-vašom trampskom občasníku pre všetky túlavé duše.
Autorom ilustrácií, ako aj obálky (mimochodom, prvýkrát vo farbe...) je, ako inak, Timov dvorný kreslič Lexo. Zbierka vyšla v 300 ks náklade, tlačou u fy DALI s.r.o., Banská Bystrica a získať ju môžete prostredníctvom TZ Severka za cenu 30,-Sk (1 €) + poštovné, u autora a u kamarátov, ktorým ju Timo poskytne na distribúciu.Úvodíček

Som tu zas. Máš pred sebou pár príbehov. Niektoré sú úsmevné, jednoduché, strelené, nájdu sa aj zložitejšie, ako to v živote chodí.

Názov: "Vander ako malina" som si požičal od Kariho. Začiatkom sedemdesiatych rokov sme schádzali z hôr do Rače, kamarát nás zastavil, každému zalomil palec a povedal: "Dík za vander, bol ako malina." Jasné, že naša nevycválaná banda to nenechala plávať. O týždeň na tom mieste sme sa postavili do radu a zalamovali palec Karimu. Skoro prehltol zápalku, ktorú pravidelne cmúľal, nahodil rozpačitý úsmev a prehovoril až po prvom točenom.
Keď minulý rok nečakane odišiel do nebeského campu, na diaľku som mu zalomil palček a dal si malinovú zmrzlinu.

Takže príjemné čítanie a dúfam, že si na záver povieš popod fúz: "Zbierka ako malina."
Obsah:
Vander ako malina
Ezoterický klapot kôl v.02
     Trapsavec 2002, 3. miesto v próze nad 23 rokov
Brachači
Policajná akadémia 1
Veľký hojdací
Trestné oznámenie
Škuľavá potvora
Frfloška
     LSS 2005 (Literárna súťaž Severky), 1. miesto v próze
A-hop?
Som z toho danek
Zrýchlený kurz toreadorov
Som bubák, kto je viac?
     Trapsavec 2008, 2. miesto v próze oldpsavcov
Úsmev, filmujú
Ta co, ja pilotek?
Willy
Pokrčený anjel
T.O. Zlatý klások
Pearl Harbor a Mikuláš
     Trapsavec 2003, 3. miesto v próze nad 23 rokov
Zle je, keď sa črevo smeje
     Trapsavec 2005, 1. miesto v próze oldpsavcov
doterajšia Timova tvorba:späť na