Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k SEVERKA - 9. výročný oheň T.O. Indiana
SEVERKA

9. výročný oheň T.O. Indiana
Publikovan: Nedea, 23.09. 2018 - 00:11:42
Vec:


indiana

 

 

Tak, a sme tu zas v oáze trampského života v Malej Canade, aby sme svojou prítomnosťou vzdali hold najmladšej trampskej osade, ktorá sa v tomto priestore zrodila, funguje a rozrastá sa – T.O. Indiana.indiana

indiana

V piatok večer 7.9.2018 zase smerovali naše kroky cez pole do Malej Canady. Ďaleko sme sa nedostali, pretože motorizovaní kamaráti vyzbierali cestou všetkých pešiakov, aby bola parta čím skôr pokope. Na fleku sa už ladili hudobné nástroje a okolo nich sa zoskupovali speváci i debatujúci poslucháči. Z kotlíka mizla piatková kapustnica a nálada sa stupňovala. Nové ráno sa zrodilo príliš rýchlo.

Či je sobota, nedeľa ba dokonca i piatok,

keď je Rasťo na fleku, rána sú priam sviatok.

Už len myšlienka na tieto rána ma núti básniť. Pretože on sa zvyčajne ráno posadí za stôl v prístrešku, otvorí starý ošúchaný spevník, ktorý sa vďaka textom, ktoré v ňom má, stáva Bibliou pravdy života a ranná omša začína. Do dreveného chrámu vstupujú prví veriaci a spolu s ním si opakujú, že: „zase bude líp“, a že: „uhlík to je jistota, že všedními dny člověka nezmagoří“, a tiež: „co je dobrý, na to přijdu sám, co je špatný za tím křížek udělám“. Aj „tak se sbal a šlapej dál...“.

indiana

indiana

Ale nie, my ešte nejdeme, sobota práve začala. Šerif Tuly je vážnejší ako na iných potlachoch. Práve porozdeľoval členom Indiany úlohy, aby sa do večerného ohňa všetko stihlo. V kuchyni už bublal základ na fazuľovicu. Avizované zhoršenie počasia sa zas podarilo zažehnať. Už začínam veriť tomu, že to spôsobuje nahromadenie pozitívnej energie nad miestom, kde sa trampi vyskytujú. Krátko popoludní zas svišťali vzduchom šípy a nože. Nebol to žiaden prepad, ale začali obľúbené súťaže.

indiana

indiana

indiana

indiana

indiana

Klasické: hod nožom a lukostreľba. Pribudla nová s názvom: „Opitý Joe“. Účastník dostal na inšpiráciu domácu „lemešanskú“ višňovú griotku, potom sa musel určitý počet-krát otočiť okolo palice, bežať do kopca a späť, pričom sa meral čas. Práve táto súťaž priniesla zaujímavý výsledok, pretože ju vyhrala účastníčka pod osemnástkou, ktorej domáca pochúťka nebola dopriata. Deň strávený v pohode sa rýchlo naklonil k večeru a nastala chvíľa najslávnostnejšia.

indiana

indiana

indiana

indiana

indiana

indiana

Zvolávanie k ohňu zoskupilo všetkých k pagode, aby sa s úctou a radostným pocitom v trampskom srdci zúčastnili zapálenia deviateho výročného ohňa T.O. Indiana. Šerif Tuly poďakoval všetkým za účasť. Vymenoval a dobrým slovom i plackou ocenil tých, ktorý mu výrazne pomohli. Chvíľu slávnostnú umocnil akt prijímania nového člena Čľupka, ktorý vydržal celý rok v pozícii čakateľa. Rodičia z rodu T.O. Túlavé šípy sú na svojho syna patrične hrdí. Trampská osada Indiana je pre nás všetkých nádejou, že tramping u nás na východe Slovenska len tak ľahko nezanikne a my im držíme palce. Majú vždy našu podporu. Po ukončení slávnostných oficialít sa rozprúdila zábava, muzika, spev a „tlachanie“, ktoré vydržalo do skorého rána.

Ráno za úsvitu opúšťam ranný flek. Pohládzam totemy i driemajúce žeravé uhlíky v ohnisku a verím, že sú istotou môjho návratu sem. S piesňou na perách sa lúčim so spiacimi kamarátmi a vraciam sa do reality.

indiana

indiana

indiana

AmazonkaTento lnok si mete preta na webe SEVERKA
http://www.severka.nfo.sk

Tento lnok njdete na adrese:
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=315