Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k SEVERKA - Výročný oheň trampskej osady Túlavé šípy
SEVERKA

Výročný oheň trampskej osady Túlavé šípy
Publikovan: Utorok, 18.09. 2018 - 22:45:06
Vec: Akcie - napíš svoje zážitky


tulave sipy

Desiatky trampov prešľapávali znova chodník cez pole na flek Malá Canada. Neodradilo ich ani varovanie meteorológov pred dažďom a výrazným ochladením. Mnohí zdolávali aj osobné prekážky, len aby mohli byť prítomní pri zapaľovaní 32. výročného ohňa T.O. Túlavé šípy.Flek Malá Canada od potlachu T.O. Dlhé nože neutíchol. Trampi sa rozhodli zrekonštruovať potlachovisko. Na mušku si zobrali zastrešené sedenie (saloon) a poľnú kuchyňu. Každý, kto vedel a mohol, priložil ruku k dielu. Rozhodli sa všetko stihnúť do výročáku T.O. Túlavé šípy. Šerif Lakti skonštatoval, že aj nebesá im boli naklonené a sám „Pajda“ pomáhal. Na čo si pracanti pomysleli, že by bolo potrebné, to im pani Náhoda splnila a dielo sa podarilo. Trampské kuchárky získali nové pracovisko  a v trampskom saloone je odteraz radosť vysedávať a klábosiť.

tulave sipy

tulave sipy

tulave sipy

Lakti je dobráčisko od kosti a nadšený výmyselník, takže si pripravil na výročák niekoľko prekvapení. Už vo štvrtok prichádzali prví cezpoľní nadšenci a v piatok pred večerom sa vo veľkom štýle krstili novostavby. Šerifov príhovor by lepšie neskomponoval ani sám panovník Veľkej Moravy – Svätopluk, pretože všetky úkony krstu mali v sebe zakomponované metafory súdržnosti a priateľstva medzi trampami. Poctu prezentovať sa na krste dostali všetci pracanti a nové voňavé drevo spoznalo aj chuť šampanského. Keďže som spomínala Veľkú Moravu, zastavím sa aj v stredoveku. V tomto období zvykli do novostavieb hradov zamurovávať krásne mladé devy.

tulave sipy

Aj v deň krstu novostavieb sa na potlachovisku vyskytla jedna mladá deva, ktorá mala práve narodeninový deň. Našťastie žijeme v súčasnosti, takže sa Werči (T.O. Indiana) dostalo inej pocty. Pod rúškom tmy sa na jej počesť nad potlachoviskom roztancoval farebný ohňostroj a kamaráti jej pripravili gratulácie a darčeky, takže podlaha nového saloonu bola zmáčaná aj slzami radosti a dojatia.

tulave sipy

tulave sipy

tulave sipy

tulave sipy

tulave sipy

V sobotu sa doplnila trampská zostava o tých, ktorí skôr prísť nemohli. Z kuchyne sa šírila vôňa kapustnice i šmaľcákov a na bojovom poli sa zbierali body v súťažiach detských i dospeláckych: streľba z pištole, streľba z luku, hod nožom a sekerkou. Muzikanti oprášili svoj repertoár a nad potlachoviskom vládla zóna pokoja, kamarátstva a spolupatričnosti. Keď sa slnko schovalo za obzor kamarát Jurčik začal zvolávať k ohňu. Kamaráti Tuly a Matúš z T.O. Indiana, Janko z T.O. Desperado a Tik z T.O. Sosna zapálili fakľami 32. výročný oheň T.O. Túlavé šípy. Zaznela trampská hymna Vlajka po nej drienovská hymna „Návrat“. Funkciu pekelníka prevzal kamarát Šteňa T.O. Indiana.

tulave sipy

tulave sipy

tulave sipy

tulave sipy

tulave sipy

tulave sipy

tulave sipy

tulave sipy

Ceny za súťaže si našli svojich majiteľov a príjemná pohoda v žiari výročného ohňa trvala do skorých ranných hodín. Na povzbudenie do nedeľného rána a bežného života dobre padla špecialita šéfkuchárky Marty - kurací vývar. Ale nebesá už nevydržali odolávať nájazdu hrozivých mrakov. Výdatný dážď zavelil v miestnom nárečí „A domu....!“. Potlachovisko stíchlo, ale spomienky budú ešte dlho rezonovať v našich dušiach.

Amazonka T.Z. Severka

Foto: Amazonka a Tik

Pozn.red.: A že to na fleku Malá Canada žije, svedčia aj ďalšie akcie tohto leta, T.O. Dlhé nože a T.O. Indiana.Tento lnok si mete preta na webe SEVERKA
http://www.severka.nfo.sk

Tento lnok njdete na adrese:
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=314