Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k SEVERKA - Trampská osada Old Water zapaľovala 26. výročný oheň
SEVERKA

Trampská osada Old Water zapaľovala 26. výročný oheň
Publikovan: Utorok, 14.08. 2018 - 21:37:05
Vec: Akcie - napíš svoje zážitky


oldwater

OLD WATER je kvalitná značka vzácneho energetického ozónu, určeného pre všetkých životom skúšaných, stresom opantaných, vekom ubolených, smútkom či nešťastnou láskou zasiahnutých a bacilom trampovania nakazených. Tento energeťák je vzácny, pretože sa podáva iba jeden víkend v roku.

Ako šťastní majitelia pozvánky sme sa vybrali na ozdravný pobyt 3.-4. augusta 2018 pre mnohých dnes už nepoužívaným dopravným prostriedkom (vlakom) do obce Stará Voda, kde sa konal 26. výročný oheň T.O. Old Water. Pozitívny energetický ozón presakoval do širšieho okolia a to prebúdzalo srdečnosť u ľudkov v blízkom okolí. To napríklad spôsobilo, že sme získali hrnčeky s voňavou horúcou kávou aj v zatvorenej krčme prostredníctvom predavačky z potravín. S urputnou snahou zaplatiť sme neuspeli. Nezdá sa vám to ako sen?oldwater

oldwater

Povzbudení na tele i na duchu sme dorazili na flek trampskej osady, kde v kotlíku bublal guláš. Kamaráti spokojne relaxovali a psíci poslušne čakali, či sa im z dobrého obeda niečo zvýši. Nadýchať sa potlachového ozónu prišla časť T.O. Túlavé šípy so šerifom priamo z Chorvátska aj s karavanom. Leňošenie v horúcom popoludní preťali súťaže. Šerif Adam s osadníkmi poschovávali stanovištia v lesných tienistých zákutiach. Ten, kto pozorne kráčal značenou trasou a neminul niektoré stanovište, mal šancu vyzbierať všetky body. Správna muška sa overovala pri streľbe zo vzduchovky, znalosti pri poznávaní rastlín. Po streľbe z luku si každý vyskúšal zručnosť v rozkladaní ohňa a hodom šípkami sa dozbierali posledné body.

oldwater

oldwater

oldwater

oldwater

Súťažami prebudený adrenalín umocnil dobrú náladu počas očakávania chvíle najkrajšej – zapaľovania výročného ohňa. Keď Tuly (T.O. Indiana) pozvolával všetkých k ohňu, kamaráti zapálili fakle. K pagode slávnostne pristúpili: Martin (T.O. Old Water), Maťo (T.O. Indiana), Kečup (T.O. Vtáci) a Saša (I.O. Red Lake). Keď sa prvé iskry slávnostného ohňa zamiešali medzi hviezdy a doznela trampská hymna Vlajka, zodpovednosť za oheň prevzal pekelník Šteňa. Majstri muzikanti sa chopili nástrojov a naštartovali hudobný maratón, ktorý trval do brieždenia.

oldwater

oldwater

oldwater

oldwater

Nad slnkom prebudeným potlachoviskom sa vznášali pravdivé slová piesne, ktoré sprostredkoval kamarát Rasťo „Bačkora“ a jeho verná gitara:

„A je tu konec víkendu a všechno jako v obráceným filmu,

každej si schová do kapsy ten žhavej uhlík, kterej ještě zbyl mu.

Ten uhlík to je jistota, že všední dny člověka neumoří.

čas od času se podívá a řekne: je to dobrý, ještě hoří...“

oldwater

oldwater

oldwater 

 

Tak ahoj kamaráti, o rok radi prídeme zas.

                                                                                                                                    Jana „Amazonka“ Matzová

                                                                                                                                    Výstupná kontrola - Tik

oldwaterTento lnok si mete preta na webe SEVERKA
http://www.severka.nfo.sk

Tento lnok njdete na adrese:
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=312