Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k SEVERKA - 20. Jarník T.O. LESANKY
SEVERKA

20. Jarník T.O. LESANKY
Publikovan: Piatok, 20.04. 2018 - 13:37:43
Vec: Akcie - napíš svoje zážitky


mamojkova

 

(Mamojková 13.-15.4.2018)

Tak sa nám kamarátka Masky z T.O. Lesanky opäť zatúlala k rodnej hrude, lúke i lesu pri Zvolene, konkrétne na Mamojkovú. Áno, tam, kde už 20 rokov T.O. Lesanky vítajú Jar za účasti kamarátov z blízkych okresov i vzdialenejších krajov našej republiky.mamojkova

Jarníky s Lesankami za tie roky poprinášali pre kamarátov zábavu všakovakého druhu... teda, ako pre koho… varenie na určenú tému, krst nových trampov, krstiny malej Horalky, či obnovenie sľubu manželského…

Počasie sa podľa plánu vypršalo v piatok poobede a tak hurá na Mamojkovú. Veď to poznáte. Piatok príprava pagody, dreva na kuchyňák. A piatok, to je hlavne bližšie k ohňu, jedlu i muzike, ako sobota okolo kruhu čistoty.

mamojkova

mamojkova

mamojkova

Gitaristi sa snažili o poznanie viac ako my, čo máme hudobný hluch, a tak bolo dobre. Klasik by povedal „Na parádu“. Tak mnohých našlo svitanie a neskôr ráno aj nežne revúce detičky (ktorých bolo naozaj požehnane), hrajúce sa medzi stanmi.

Sobotné slniečko mnohých prekvapivo opálilo ako plamene od neskorých raňajok.

Od 11:00 veliteľského času Lesanky Masky začala bublať voda v paráku pri príprave neskorého slávnostného obeda. Klasika, čo na potlachu nesklame - špagety.

Vôkol sa tvorili debatné, hrajúce i túlajúce sa skupinky,  podchvíľou dopĺňané o čerstvé posily prichádzajúcich kamarátov i kamarátiek aj s kamarátčiatkami.

mamojkova

mamojkova

mamojkova

mamojkova

Spomeniem aspoň stálice, ako: Lesanky (veď ako inak), Eldorádo, Appaloosa, Losí potok, Čierny havran, Veselý býk, ako i časť letnej táborovej osady Zúrivé matky.

Zahájenie Jarníka prebiehalo za emotívneho príhovoru kamarátky Masky i so 6 ročným obnovením manželsko-rodičovského sľubu Bafovcov s recipročným odovzdaním tort.

Rozdali sa špagety a za odfukovania plnobruchých kamarátov voľne pohodených na lúke sa pomaly schýlilo k slávnostnému zapáleniu ohňa... Áno, dvadsiateho.

mamojkova

mamojkova

mamojkova

mamojkova

Oheň zapálili kamaráti pamätníci a po tradičnom posielaní pošty sa pekelníčenia radostne ujal kamarát Šurky. Okolo kruhu čistoty sa pohodlne usadila dobrá nálada vyludzovaná hudobnými nástrojmi za výdatnej pomoci otvorených sŕdc kamarátov.

A tak sa stala nedeľa.  Slnko, blažená lenivosť pri balení i darované špekáčiky, všetko pri váhe 2 kg od Masky (všimnite si, je všade...), spôsobilo meškanie pri odchode z Mamojkovej.

Ale tak to malo byť. A bolo fajn a dobre. Hlavne vďaka Masky, Vovovi, ako aj kamarátom, čo pomáhali pri prípravách na 20. Jarník…

mamojkova

mamojkova

mamojkova

mamojkova

Ahoj na Jeseníku.

Iggy

foto: Iggy, Lucy, FOtep

Uložiť

UložiťTento lnok si mete preta na webe SEVERKA
http://www.severka.nfo.sk

Tento lnok njdete na adrese:
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=304