Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k SEVERKA - Krátko z vašich mailov & Čo píšu iní
SEVERKA

Krátko z vašich mailov & Čo píšu iní
Publikovan: Pondelok, 25.04. 2016 - 23:24:09
Vec: Čo píšu iní - krátko z vašich mailov


Josef Lada - Trampové

 

Kamarát Špricek (Trampské Osady Ivanské - T.O.I.) poslal do redakcie dve správičky o vydarených akciách.
K tomu si môžete prelistovať niekoľko ďalších správ na webových stránkach z linkov, ktoré ponúkame.

Minulý týždeň sa rozosielala Severka č. 1/2016, takže verím, že mnohí si už listujete aj v nej. Tí, ktorí sa zabudli prihlásiť tento rok na odber, si v nej našli aj malú "upomienku"...

(ilustračný obrázok: Josef Lada - Trampové)*** Na 9.4.2016 zorganizovali Trampské Osady Ivanské spolu s OZ Sumec čistenie  Malého Dunaja v úseku Zálesie po „Železný most“ (asi 3 km). Aj okolo ivanského trampského fleku „U Rusa“.  Neskutočné množstvo PET fliaš, polystyrénu a rôznych plávajúcich nečistôt vyčistilo asi 30 brigádnikov. Čistilo sa z vody a aj z brehov, dovedna dva kontajnery.  Bola to hodne špinavá práca, za nepriaznivého počasia, ale korunovaná úspechom. Po akcii sme mali posedenie pri  občerstvení , ukončenie sme si  spestrili  aj spevom. Pekne ďakujeme kamarátom za pomoc a Obecnému úradu Ivanka za finančnú podporu.

P.S. Je až nepochopiteľné, koľko odpadu dokážu nespratníci nahádzať do vody (a nielen do vody a nielen u nás)! Veď skoro všetko sa dá bezplatne zlikvidovať v zberných dvoroch...

*** V dňoch 16.-17.4.2016  uskutočnili Trampské Osady Ivanské Jarné táborenie „U Rusa“ v Ivanke pri Dunaji, na brehu Malého Dunaja. Privítali sme kamarátov pomaly z celého Československa a večer pri táboráku sa nás zišlo okolo 150. Celý čas sme sa dobre bavili. Tak ako to býva, aj tu sme sa postarali o jedlo a občerstvenie. K akcii dopomohlo aj pekné počasie. Ďakujeme všetkým, čo nás poctili svojou návštevou a tiež tým, čo sa finančne, materiálovo a pracovne pričinili o toto táborenie. Tešíme sa na nejaké  podobné stretnutie.

veľké AHOJ! od Špricka

Podrobnejšie reportáže z oboch akcí sú na stránkach ahoj-ahoj: Čistenie M.Dunaja a Táborenie U  Rusa

Z ďalších zaujímavých článov na tomto portáli vyberáme:

Spoločný jarný oheň handlovských trampov a informácie od kamaráta Faráře o usporiadaní X. celosvetového potlachu 2018, ďalší článok potom je na Music Open.

V aktuálnych správach na TrampNete nájdeš históriu trampských osád Rudý šíp a Starí tuláci. Cez veľkonočné sviatky sa na Bombala River konal 47. austrálsky potlach, aj s účasťou kamarátov zo Slovenska.

V Trampskom magazíne je vždy čo čítať, v rôznych stálych rubrikách. Z posledných článkov upozorňujeme na text Andy Bábovky „Spoločné stretnutia českých, moravských a slovenských trampov v prvej polovici minulého storočia“.

O akciách trnavských a „okolitých“ trampov informuje stránka „ztrtrnava“. Jarnú brigádu na fleku na Rozbehoch už nestihneš, ale pozvánka na Prechod Malými Karpatmi – T.O.Túvaí psi je tu včas.

Z pozvánok na ďalšie akcie vyberáme hudobné festivaly

41. ročník Festivalu trampských písní Horní Jelení

Trampská nota Padochov

FestDobré RybníkyTento lnok si mete preta na webe SEVERKA
http://www.severka.nfo.sk

Tento lnok njdete na adrese:
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=256