Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k SEVERKA - PiPaBu na Marháte
SEVERKA

PiPaBu na Marháte
Publikovan: Nedea, 02.02. 2014 - 23:54:13
Vec: Tipy, zaujímavosti - kam, ako a s kým


marhat 

alebo

Závlčanská trojka znova v akcii

 

Vo štvrtok mi volal Pitkin, či mám chuť ísť v sobotu a nedeľu na Marhát. Keďže som tam ešte nebol, tak som súhlasil a popozeral, čo sa tam dá nájsť.Vyrazili sme z Nitrianskej Blatnice zelenou značkou a pri bývalej horárni Jurko sme odbočili na žltú smerom k Rotunde sv. Juraja. Tu sme trochu pobudli prezeraním tejto kultúrnej pamiatky. Pokračovali sme ďalej smerom na Marhát. Snehu bolo asi 5 cm a pôda ešte nebola zamrznutá. Čím vyššie sme stúpali, tým viac povievalo. Na sedle fúkalo a na Marháte už dulo. Pohonom 4 x 4 sme sa s Pitkinom vyštverali na samý vrch rozhľadne, Buťka to vzdala o poschodie nižšie. Pokus o fotenie samospúšťou bol neúspešný, lebo ten „vánoček“ čo tam hore jemne povieval Pitkinovi aj foťák zhodil. Našťastie nie smerom von, a aparát ten pád rozchodil.

marhatmarhat

marhatmarhatmarhat

Dlho sme sa nezdržovali ani dole pod rozhľadňou a šlapali sme ďalej cez sedlo Gajda na Krahulčie vrchy, lebo tam sme chceli nájsť miesto v skalách na prespanie. Našli sme ho ešte za výdatného svetla a hneď sme pripravovali ležisko a ohnisko. V tej jaskyni, či skôr diere v skale sa dá vyspať tak trom-štyrom ľuďom, no je to hrbaté a kamenisté.

Oheň sme rozkúrili s problémami, lebo tu ani breza ani ihličnatý strom široko ďaleko nie je, ale Pitkin sa nezaprel a za chvíľu sme plakali. No ani nie od šťastia, že nám ohník horí, ale od dymu, čo sa stále tlačil do tej našej „spálne“. Vymýšľame iné umiestnenie ohniska a za chvíľu ohník horí asi o meter nižšie, no stále nám oči vlhnú od toho dymu. Tretie miesto ohniska už vyhovovalo nám i našej spálni. No to už bola tma, tak sme čo to podopíjali, pokecali a po pár vtipoch miesto večerníčka sme zaľahli do spacákov v čase, keď televízne vysielače dávali rozprávky pre deti.

marhatmarhatmarhat

Ráno, hoci bola nedeľa a doma by som si potiahol dlhšie, sme vstávali spolu so slnkom a prebrali mŕtve ohnisko k životu. Kávička, čajík a polievočka Vifonka nám popravila náladu z takmer prebdenej noci, lebo keď nás vyhnal močový mechúr okolo pol tretej z teplých spacákov, tak sme sa len prevaľovali na lehnách a počúvali ten vietor, čo vonku besnil. Bolo to asi tým skorým zaľahnutím...

Ako sme zchádzali dole, tak nám sneh chrupčal pod nohami, a keď sme prišli na lesnú cestu, pobadali sme, že v noci to nebol len ten severák, ale i mrznúci dážď. Asfaltka, čo vychádza z lesa bola ako sklo, a tak sme museli len krajom po tráve, lebo korčule ani sánky sme nemali.

marhatmarhatmarhat

marhatmarhatP.S. ...a to sa mi Pitkin dušoval, že zimných vandrov má po krk, a že sa na ne ...., takže na ďalšom vandri AHOJ!

Napísal TS Pacho a použil foto svoje i od PitkinaTento lnok si mete preta na webe SEVERKA
http://www.severka.nfo.sk

Tento lnok njdete na adrese:
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=217