Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k Májový oheň a 45.výročie TO Durango - SEVERKA
SEVERKA
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • SEVERKA • Na stiahnutie • Tvoj et • Potlachov frum • 
Keď cesta je cieľ

. SEVERKA
   . /old - pôvodný web

Trampské združenie
· činnosť
· časopis
· LSS
· múzeum

V tvojom batohu
· Tvoj účet
· Súkromné správy
· Zaslať článok
· Kalendár podujatí
· Nechaj odkaz
· Fórum

Zo spoločného
· Aktuality
· Archív článkov
· Témy článkov
· Ankety
· Inzercia
· Na stiahnutie
· Hľadať

Pre všetkých
· Web linky
· Kontakt

 

Warning: preg_replace(): Empty regular expression in /data/www/nfo_dady/severka/blocks/block-Calendar_list.php on line 149
Nasledujcich 0 podujat
Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.
 
Pomocná ruka
· Na čo sa chceš opýtať
· Kto všetko tu je
· Mapa stránok
· Štatistika webu
 
Podporujeme

ATO

 
Májový oheň a 45.výročie TO Durango 
Akcie - napíš svoje zážitky

Konečne prišiel víkend, na ktorý som sa tešila, a tak som po dlhšom čase opäť vyrazila „von“, za kamarátmi na Májový oheň a 45.výročie TO Durango, na Schovanku. Od Suchohradu som išla pešo, lebo som sa chcela prejsť a tak trochu „prefúkať hlavu.

durangoBol nádherný májový deň. Cestu lemovali na bielo zakvitnuté agáty, baza a orgován a vzduch prekrásne voňal mladou trávou. Tá záplava bielych kvetov mi znova pripomenula včerajšiu rozlúčku s Bobym, ktorý odišiel na svoj posledný vander.

S hlavou v oblakoch sa aj moje nohy trocha zatúlali a zrazu som stála na okraji nádhernej bobrej zátoky. Vládol tam pokoj. Tak som odtiaľ tichúčko vykĺzla, aby som nevyrušovala a odmenou mi bol pohľad na mladého, pasúceho sa srnca na druhej strane cesty. Až moje „cvak“ ho vyrušilo a zľahka sa rozbehol preč.

Na flek som prišla neskoršie, už bolo po súťažiac. Deťúrence sa  naháňali po tráve, hudobníci v silnej zostave spolu so spevákmi robili náladičku a všade bolo plno ľudí, ktorí sa dobre bavili. Už od piatka sa na flek schádzali kamaráti „od Prešova až po Prahu“, v počte asi 80 kamarátov. Aby bola pohodička dokonalá, kuchár Tuleň v štýlovej sexi čelenke pre nás pripravil výborný guláš, Janka zase roznášala koláč a na pitný režim dozeral Slávko a Karol. Ale aj v piatok bolo o kamarátov postarané, o čo sa zaslúžil kamarát Lofaj dobrou fazuľovicou.

durango

durango

Keď sa zvečerilo, debatujúce skupinky sa postupne popresúvali k pagode z brezového dreva a o 20.hodine nás kamarát Šuga všetkých privítal a zavolal oheň. Zapaľovali ho kamaráti Mirek z TC Praha, Vlčice z TO Dánsko, Ďuri z TO Dalton a kamarátka Daniela z TO Čierny potok. Po zaspievaní  Vlajky sme si zeleným vencom a minútou ticha spomenuli  na tých, ktorí už nie sú medzi nami, tiež na kamaráta Dundyho a Bobyna. Potom šerif Šuga otvoril kruh čistoty a vyhlásil novú Trampskú osadu Čierny potok z Bánoviec nad Bebravou. Pozostáva z 13 členov (4 sa nemohli zúčastniť) a ich šerifom je kamarát Robo, ktorý slávnostne, v žiari čistého ohňa prečítal trampskú prísahu. Až potom im šerif Šuga odovzdal domovenky a zavesil na stožiar ich vlajku. Všetci sme im pogratulovali a popriali veľa krásnych vandrov a spoločných rokov. Strážcom ohňa a pekelníkom sa stal kamarát Joker z TO Dlhé nože, neskôr ho vystriedal Lofaj. Nakoniec sa dočkali svojej odmeny aj súťažiaci. V dvojboji „nož - sekera“ bol najlepší Bocho a v ženskej súťaži „Hod gumákom“ boli odmenené až 4 kamarátky.

durango

durango

durango

Potom už nastala voľná zábava a z čistinky v lese, kde sa nachádza Schovanka, sa doďaleka ozýval spev a vrava. V kamarátskej nálade prebiehal celý večer, ktorý sa pozvoľna pretiahol až do skorých ranných hodín. Na potlachu bol aj zvláštny hosť, s ktorým som si neodpustila foto. Nuž kto si nevie obstarať sám, aspoň si požičia.

Nedeľné ráno nikto nemá rád. Nesie sa v znamení rozlúčky, ale aj stisku dlane a prísľubu ďalšieho stretnutia. Kamaráti odchádzali spokojní, s poďakovaním a plánmi na ďalšie stretnutie.

 durango

durango

Na potlachu sa zúčastnili kamaráti z trampských osád, trampskí samotári aj priatelia prírody. Menovite: TO Dánsko-Praha, STO Ivanka pri Dunaji, První trampský stát – Zběsilí dúchodci, TO Hudson- BA, TO Hay River, SP Malý zelený kopeček, TO Biela luna, TO Alaska, TO Dlhé nože, TO Pony Riders, TO Dvorana slávy a TO Dakota z Handlovej, TO Krinolina-Ostrava, Tramp Club Praha,  STO Caribo, TO Veční vlci, TO Oregon-Malacky,  TO Dunaj, STO Zlaté sedlo, TO Tomboro, TS Luco, Bocho z TO Stratená stopa, TO Irokez, Julko z Kysuckého Lieskovca, Medveď z Prešova, TS Mirec, TS Arabka a mnohí ďalší. Prepáčte, ak som na niekoho zabudla.

Na záver kamarát Šuga aj touto cestou ešte raz ďakuje všetkým kamarátom muzikantom, kamarátom Grizlymu, Medveďovi, Leovi a Julkovi za pomoc pri prípravách, a tiež kamarátom za finančnú pomoc

 durango

AHOJ!

Lackie, alias Danka zo Zohoru

ďalšie fotky TU

durango

Uložiť

Publikované: Pondelok, 07.05. 2018 - 15:30:20 Od: severka
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ budete môc» posiela» články, komentáre, správy ostatným uľívateµom a veµa ďaląích.
 
Svisiace odkazy
· Viac o Akcie - napíš svoje zážitky
· alie lnky od autora: severka


Najtanej lnok na tmu Akcie - napíš svoje zážitky:
Oheň 21- slovensko-českého potlachu dohorel

 
Hodnotenie lnku
Priemern hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

 
Monosti

 Vytlai lnok Vytlai lnok

 
"Májový oheň a 45.výročie TO Durango" | Prihlsi/Registrova | 0 komentárov
Za obsah komentrov je zodpovedn uvate, nie prevdzkovate tchto strnok.

Ako anonymn uvate nemete posiela komentre, prosme zaregistrujte sa

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /data/www/nfo_dady/severka/footer.php on line 95