Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k 11. výročie T.O. Salamander - SEVERKA
SEVERKA
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • SEVERKA • Na stiahnutie • Tvoj et • Potlachov frum • 
Keď cesta je cieľ

. SEVERKA
   . /old - pôvodný web

Trampské združenie
· činnosť
· časopis
· LSS
· múzeum

V tvojom batohu
· Tvoj účet
· Súkromné správy
· Zaslať článok
· Kalendár podujatí
· Nechaj odkaz
· Fórum

Zo spoločného
· Aktuality
· Archív článkov
· Témy článkov
· Ankety
· Inzercia
· Na stiahnutie
· Hľadať

Pre všetkých
· Web linky
· Kontakt

 

Warning: preg_replace(): Empty regular expression in /data/www/nfo_dady/severka/blocks/block-Calendar_list.php on line 149
Nasledujcich 0 podujat
Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.
 
Pomocná ruka
· Na čo sa chceš opýtať
· Kto všetko tu je
· Mapa stránok
· Štatistika webu
 
Podporujeme

ATO

 
11. výročie T.O. Salamander 
Akcie - napíš svoje zážitky

salamander

 

Bardejovské kúpele

 

Márne som v sobotu ráno 9.9.2017 vykukoval z okna ešte stojaceho vlaku v Košiciach. Okolo sa nemihol ani jeden človiečik so zelenou krvnou skupinou, či zeleným batohom. Ak nerátam niekoľko turistov s pestrofarebnými batôžkami. Potešil ma výhľad v Kysaku. Človek s batohom, a to dokonca s US-kou! A so sučkou Bafi. Také veľké prekvapenie to zase nebolo, boli sme vopred dohodnutí.

Bačkora a Bafi sa tiež rozhodli cestovať vlakom. Vlastne vlakmi, lebo v Prešove sme presadali. Inak bolo vo vlaku dosť plno, ale Bafi je dobre vychovaná. My tiež.

V Bardejove sme nákupom pri stanici prepásli bus eMHáDé, tak sme cestovali ďalším. Ani nevadilo, že sme museli vystúpiť už na rázcestí ku kúpeľom, vedie odtiaľ lesná cesta až na nový flek TO Salamander. Pôvodne tu bola čajovňa a zjazdovka, ale teraz by pomedzi husté stromy na zjazdovke svah nezjazdili ani majstri sveta.salamander

Na fleku už bolo viacero ľudí. Na ohnisku pri chate varili guláš a v chate chystali sladké šišky. Hralo a spievalo sa pri chate i v chate. Ubytovať sa dalo v lese, na pokosenej lúke, v bývalej strojovni vleku a pár miest bolo aj v chate.

Popoludní začali súťaže. Najprv detské, potom dospelácke. Dospelácke boli nebezpečnejšie. Streľba mužov i žien zo vzduchovky na terč mala byť (vari) doménou mužov. Ukázalo sa, že vo finále boli dve členky TO Túlavý šíp (Drienov). Nakoniec bola lepšia Katka. Slabou útechou ostatným bolo, že jej muž Lakti je poľovník. Bolo by načim obnoviť mužom „vojenskú prípravu“?

„Ženu ani kvetinou neudrieš, ale do svokry môžeš aj kvetináč hodiť“, uviedol ďalšiu súťaž šerif Peťo. A tak sa súťažiaci snažili kvetináčom trafiť do „svokry“. Veľmi sa podobala na folklórnu Morenu. Niektorí súťažiaci sa dušovali, že „svokra“ sa uhýbala pred hodenými kvetináčmi.

salamander

salamander

salamander

Zapálenie ohňa bolo „klasické“ 4 fakľami ešte za vidna. Šerif prevzal za osadu darčeky a rozdal ceny víťazom. A potom sa hralo, spievalo, kecalo. Vytrvalci až do tretej.

Tí, ktorí spali v bývalej strojovni, boli od ohniska a hudby síce ďalej, ale o hudobné frekvencie neprišli. Dvojica zdatných chrápačov rozrezonovávala stavbu. Vydržala. Nabudúce budem radšej stanovať.

salamander

salamander

salamander

salamander

salamander

salamander

Počasie vydržalo pekné a teplé, tak sa poniektorí chystali v nedeľu využiť posledné dni otvoreného kúpaliska. Vlani boli medzi poslednými návštevníkmi. Rozchod a prevoz prítomných bol v nedeľu bezproblémový. Napodiv sa už kolektívne „nesedelo“ U Jožiho, všetci sa kamsi ponáhľali. Kamarátke Niči sa „ušla“ úloha chatárky – poumývať, pozametať, vypnúť, zhasnúť, skontrolovať, pozatvárať.

A domov sme došli vo dvojici tromi vláčikmi. Ako „za starých čias“.

Vďaka kamarátom z TO Salamander za peknú akciu. Tik

foto: Turek

salamander

Publikované: Utorok, 10.10. 2017 - 11:19:36 Od: severka
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ budete môc» posiela» články, komentáre, správy ostatným uľívateµom a veµa ďaląích.
 
Svisiace odkazy
· Viac o Akcie - napíš svoje zážitky
· alie lnky od autora: severka


Najtanej lnok na tmu Akcie - napíš svoje zážitky:
Oheň 21- slovensko-českého potlachu dohorel

 
Hodnotenie lnku
Priemern hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

 
Monosti

 Vytlai lnok Vytlai lnok

 
Súvisiaca téma

Čo sa nezmestilo do časopisu

"11. výročie T.O. Salamander" | Prihlsi/Registrova | 0 komentárov
Za obsah komentrov je zodpovedn uvate, nie prevdzkovate tchto strnok.

Ako anonymn uvate nemete posiela komentre, prosme zaregistrujte sa

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /data/www/nfo_dady/severka/footer.php on line 95