Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k Výročný oheň T.O. Indiana (Drienov) - SEVERKA
SEVERKA
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • SEVERKA • Na stiahnutie • Tvoj et • Potlachov frum • 
Keď cesta je cieľ

. SEVERKA
   . /old - pôvodný web

Trampské združenie
· činnosť
· časopis
· LSS
· múzeum

V tvojom batohu
· Tvoj účet
· Súkromné správy
· Zaslať článok
· Kalendár podujatí
· Nechaj odkaz
· Fórum

Zo spoločného
· Aktuality
· Archív článkov
· Témy článkov
· Ankety
· Inzercia
· Na stiahnutie
· Hľadať

Pre všetkých
· Web linky
· Kontakt

 

Warning: preg_replace(): Empty regular expression in /data/www/nfo_dady/severka/blocks/block-Calendar_list.php on line 149
Nasledujcich 0 podujat
Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.
 
Pomocná ruka
· Na čo sa chceš opýtať
· Kto všetko tu je
· Mapa stránok
· Štatistika webu
 
Podporujeme

ATO

 
Výročný oheň T.O. Indiana (Drienov) 
Akcie - napíš svoje zážitky

indiana

Sobotné ráno 16. septembra 2017 svojím ufňukaným počasím vôbec nenasvedčovalo tomu, že by sa našiel niekto, kto by sa vybral do prírody a pribalil si k tomu, nedajbože, ešte aj výbavu na noc. Lenže pozvánka na ôsmy výročný oheň trampskej osady Indiana hriala, ba až priam piekla na duši. Jedno bolo isté – v Malej Canade určite nebude pusto.Dobrá vôľa všetko zdolá a pravdepodobne aj „Pajda“ zaúradoval, pretože keď sme sa blížili k Drienovu, už sa spod ťažkej periny vyhrabával aj „Oskar“. Malá Canada nás ako vždy vítala s otvorenou náručou, na jej rodnej hrudi/e sa to už zapĺňalo trampskými dušami a do éteru zneli tóny gitár a spevavé hlasy. Hneď sme sa pripojili a zabudli pri tom na ranné váhanie. V kotlíku tancovala kapustnica a zlatý mok sa točil do pohárov. Údené rebierka kolovali medzi trampami a kostičky medzi ich vernými štvornoháčmi. Vzduchom svišťali nože a guľky. Presné zásahy hodnotila porota, aby bolo jasné, kto odkráča od ohňa s plackou víťazne zdvihnutou nad hlavou.

indiana

indiana

indiana

V príjemnej pohode sa deň preklopil k večeru. Vrava utíchla, až keď zaznelo zvolávanie k ohňu. Šerif Tuly zveril úlohu zapálenia slávnostného ohňa ženám. Oťa, Cica, Paťka a Iveta s hrdosťou priložili postupne fakle k pagode, aby slávnostný oheň spečatil fakt, že už osem rokov vlajka T.O. Indiana plápolá medzi ostanými na vlajkovom stožiari. Totem Indiany stojaci v pozore opodiaľ to s hrdosťou potvrdzuje. Úloha zahrať Vlajku bola zase chlapskou záležitosťou, ktorej sa zhostili výborní muzikanti Mišo, Ďuďo, Mišo Korčák a posila z Oravy – Šakalík. Napokon pripadlo slovo na šerifa Tulyho, ktorý najprv poďakoval všetkým, ktorí priložili ruku k dielu, potom slávnostnú chvíľu korunoval aktom prijatia nových členov osady. Rady Indiany rozšírili kamaráti Dan a Šteňa. Od tohto večera sa jediná osadníčka Verča môže cítiť ako Snehulienka medzi trpaslíkmi, ktorých je sedem. Dlho to nepotrvá, lebo do roly čakateľa postúpil Čľupko, syn šerifa domácej T.O. Túlavé šípy. Hrdosť na mladú a sľubne sa rozvíjajúcu trampskú osadu zažiarila v očiach nás všetkých. Šerif odovzdal placky víťazom a kolóna účastníkov popriala osade dlhý život, veľa vandrov a potlachov.

indiana

indiana

indiana

Potom sa už hralo, spievalo a rozprávalo do rána. Muzikanti sa túlili k svojim gitarám a občas ich požičali aj kamarátom. Najviac vody v hudobnom toku namútili už menovaní muzikanti a rovnako aj T.O. Biely Topoľ, Vlado z T.O. Prvé ohne, Vlado z T.O. Nevada, Zdeno z kapely Stetson (Trebišov), Dan, Sanchez - šerif T.O. Dlhé nože a ďalší. Vlastne, každý chvíľku ťahal pílku. Po polnoci začali do rytmu klopkať aj dažďové kvapky a vydržalo im to až do rána. V nedeľu ráno na poslednú chvíľu pribehol od povinností na flek aj Bačkora. Jeho elán a muzikantské zapálenie malo takú silu, že na pár hodín zmĺkol aj dážď, ktorý na potlachu Indiany býva plnohodnotným účastníkom.

indiana

Znova sme odchádzali s pocitom, že sa vraciame domov z rodinnej návštevy. Drienov sa stáva naším druhým domovom.

                                                                     Amazonka T.O. Čierna Puma, Tik T.O. Sosna

                                                                                       Trampské združenie Severka

Publikované: tvrtok, 28.09. 2017 - 22:40:03 Od: severka
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ budete môc» posiela» články, komentáre, správy ostatným uľívateµom a veµa ďaląích.
 
Svisiace odkazy
· Viac o Akcie - napíš svoje zážitky
· alie lnky od autora: severka


Najtanej lnok na tmu Akcie - napíš svoje zážitky:
Oheň 21- slovensko-českého potlachu dohorel

 
Hodnotenie lnku
Priemern hodnotenie: 5
Hlasov: 1

Vynikajci

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

 
Monosti

 Vytlai lnok Vytlai lnok

 
Súvisiaca téma

Čo sa nezmestilo do časopisu

"Výročný oheň T.O. Indiana (Drienov)" | Prihlsi/Registrova | 0 komentárov
Za obsah komentrov je zodpovedn uvate, nie prevdzkovate tchto strnok.

Ako anonymn uvate nemete posiela komentre, prosme zaregistrujte sa

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /data/www/nfo_dady/severka/footer.php on line 95