Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k 38. výročný oheň T.O. Dlhé nože (Drienov) - SEVERKA
SEVERKA
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • SEVERKA • Na stiahnutie • Tvoj et • Potlachov frum • 
Keď cesta je cieľ

. SEVERKA
   . /old - pôvodný web

Trampské združenie
· činnosť
· časopis
· LSS
· múzeum

V tvojom batohu
· Tvoj účet
· Súkromné správy
· Zaslať článok
· Kalendár podujatí
· Nechaj odkaz
· Fórum

Zo spoločného
· Aktuality
· Archív článkov
· Témy článkov
· Ankety
· Inzercia
· Na stiahnutie
· Hľadať

Pre všetkých
· Web linky
· Kontakt

 

Warning: preg_replace(): Empty regular expression in /data/www/nfo_dady/severka/blocks/block-Calendar_list.php on line 149
Nasledujcich 0 podujat
Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.
 
Pomocná ruka
· Na čo sa chceš opýtať
· Kto všetko tu je
· Mapa stránok
· Štatistika webu
 
Podporujeme

ATO

 
38. výročný oheň T.O. Dlhé nože (Drienov) 
Akcie - napíš svoje zážitky

Vlajkový stožiar na legendárnom fleku Malá Canada nad Drienovom sa cez víkend 14. – 16. júla 2017 znova zaplnil vlajkami trampských osád. V sobotu podvečer zahorel na fleku 38. výročný oheň T.O. Dlhé nože.

Dlhe nozePozvanie šerifa Sancheza a osadníkov na túto slávnostnú udalosť prijali kamaráti z rôznych kútov Slovenska a posila prišla aj z Čiech. Mnohí s radosťou zaujali svoje miesta už v piatok, aby bol príjemný víkend dlhší a spomienok o niečo viac. V Malej Canade nikdy nie je núdza o dobrých muzikantov, čo sa potvrdilo i teraz. Keď sa po predebatovanej a prespievanej noci zrodilo sobotné ráno, pokračovalo sa v zábave i prípravách na večer, pričom z kotlíka sa šírila omamná vôňa guláša. Aj na zapitie bolo čo ponúknuť. V popoludňajších súťažiach mal každý šancu zabojovať o víťazné placky v športových súťažiach: streľba zo vzduchovky a luku, hod oštepom, nožom a sekerou.

Dlhe noze

Posledné lúče slnka odovzdali svoj jasný svit slávnostnému výročnému ohňu, ktorý kamaráti zapálili so všetkými poctami. Keď každý s vďakou zalomil palec so šerifom a osadníkmi, šerif Sanchez - vyhlásil spevácku súťaž. Je možné, že sú trampské osady, ktoré mávajú pravidelne aj spevácku súťaž, ale v súčasnosti na potlachoch kam sa nám podarí prísť, je to skôr výnimka. Keďže na Trampnete (kamaráta Pekelníka) rada čítam o speváckych súťažiach starých bratislavských trampských osád, s hrdosťou venujem v tejto reportáži pár riadkov naviac tejto udalosti.

Trampská osada Dlhé nože sa súťaži v speve, a takisto aj veselému rozprávaniu, venovala aj v minulosti, nie však každý rok. Na 38. výročný oheň tejto osady sa vrátila súťaž v speve. Cieľom nebolo posudzovanie odbornosti, ale udržanie dobrej nálady, preto sa nekategorizovalo a priestor mal každý, kto sa odhodlal predviesť svoje umenie. V radoch poslucháčov sa vytvorila štvorčlenná porota a v radoch súťažiacich veľmi zaujímavá zostava muzikantov, posúďte sami.

Dlhe noze

 1. Hovorí sa síce „po staršom do mlyna“ ale tu to neplatí. Súťaž otvorila odvážna predškoláčka dcéra muzikanta Maja Lazora. (ospravedlňujem sa, meno sa mi nepodarilo zistiť)
 2. Eda Wild jr. z Prahy - člen úspešnej kapely Wild Band, ktorá vznikla v roku 2008. Keďže informácie o kapele sú viac než zaujímavé, tak jej venujem pár slov. Skladateľ a textár Eda Wild jr. oslovil člena FOK Praha, kontrabasistu Marka Lustiga a dvoch členov slovenskej country kapely BUMERANG Milana "Ďuďa" Cvelihára a Petra "Milkyho" Milkoviča k spolupráci a v roku 2009 sa stala víťazom súťaže “Talent Country radia“ v konkurencii viac než 120 kapiel. Niet divu, že tento účinkujúci získal 1. miesto.
 3. na 2. mieste sa umiestnil Fando Cmar – kapela Mloci (Prešov)
 4. na 3. mieste Milan „Ďuďo“ Cvelihár – kapela Bumerang, T.O. Barov Hill (Prešov)
 5. Jozef Korčák senior – tramp samotár (T.S.)
 6. Michal „Tuly“ Sepeši  - T.O. Indiana (Drienov)
 7. Brčo – bývalý člen T.O. Dlhé nože (Drienov)
 8. Rudolf „Rudi“ Nadányi – T.O. Rančeri (Nižná)
 9. Wolfi – T.S. (Prešov)
 10. Vierka Krafčáková – kamarátka T.O. Biely Topoľ (Petrovany)
 11. Peter „Peco“ Kolenič – T.O. biely Topoľ (Petrovany)

Motiváciu do hrania pridával svojím hudobným doprovodom každému účinkujúcemu Rasťo „Bačkor“ Badiar (T.O. Vtáci) z kapely Žobráci.

Dlhe noze

Ešte dve pikošky na záver: flek Malá Canada je naozaj „Eldorádom“ trampského života na východe Slovenska. O jeho obľúbenosti svedčí tento fakt. Trampská mlaď z Oravy, ktorá na fleku doslova vyrástla, si s hrdosťou dáva fotografie tohto miesta do svojho profilu na facebook. Trampský Sherlock Holmes – Tik z T.O. Sosna (KE) zachytil ešte jeden pozoruhodný skutok v drienovskej krčme. Po niekoľkých rokoch sa nad barový pult dostali späť trampské placky, čo je pre niekoho bezvýznamný, ale pre nás trampov krásny počin.

Amazonka (T.O. Čierna Puma)
foto: Tik (T.O. Sosna)

Dlhe noze

viac tu: http://www.zonerama.com/TZSEVERKA/Album/3428645

Uložiť

Publikované: Streda, 26.07. 2017 - 11:29:40 Od: severka
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ budete môc» posiela» články, komentáre, správy ostatným uľívateµom a veµa ďaląích.
 
Svisiace odkazy
· Viac o Akcie - napíš svoje zážitky
· alie lnky od autora: severka


Najtanej lnok na tmu Akcie - napíš svoje zážitky:
Oheň 21- slovensko-českého potlachu dohorel

 
Hodnotenie lnku
Priemern hodnotenie: 5
Hlasov: 3

Vynikajci

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

 
Monosti

 Vytlai lnok Vytlai lnok

 
"38. výročný oheň T.O. Dlhé nože (Drienov)" | Prihlsi/Registrova | 0 komentárov
Za obsah komentrov je zodpovedn uvate, nie prevdzkovate tchto strnok.

Ako anonymn uvate nemete posiela komentre, prosme zaregistrujte sa

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /data/www/nfo_dady/severka/footer.php on line 95