Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k Dvadsiaty siedmy výročný oheň T.O. Pony (Košice - Šaca) - SEVERKA
SEVERKA
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • SEVERKA • Na stiahnutie • Tvoj et • Potlachov frum • 
Keď cesta je cieľ

. SEVERKA
   . /old - pôvodný web

Trampské združenie
· činnosť
· časopis
· LSS
· múzeum

V tvojom batohu
· Tvoj účet
· Súkromné správy
· Zaslať článok
· Kalendár podujatí
· Nechaj odkaz
· Fórum

Zo spoločného
· Aktuality
· Archív článkov
· Témy článkov
· Ankety
· Inzercia
· Na stiahnutie
· Hľadať

Pre všetkých
· Web linky
· Kontakt

 

Warning: preg_replace(): Empty regular expression in /data/www/nfo_dady/severka/blocks/block-Calendar_list.php on line 149
Nasledujcich 0 podujat
Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.
 
Pomocná ruka
· Na čo sa chceš opýtať
· Kto všetko tu je
· Mapa stránok
· Štatistika webu
 
Podporujeme

ATO

 
Dvadsiaty siedmy výročný oheň T.O. Pony (Košice - Šaca) 
Akcie - napíš svoje zážitky

pony

 

 

Konečne nadišiel májový čas, kedy sa prebúdza nielen príroda, ale naplno ožívajú trampské fleky. Príval pozvánok dáva šancu nasýtiť neodolateľnú túžbu kráčať s ľahkou dušou a ťažkým batohom po stopách kamarátov. Dňa 6. mája 2017 sme sa s nadšením vybrali na 27. výročný oheň T.O. Pony (Košice-Šaca).pony

Trampský svet je posledným Rajom na Zemi, kde kamarátstvo, pomoc a ochota sú na prvom mieste. To sme pocítili hneď po vystúpení z autobusa. Nestihli sme položiť nohu na zelený koberec a už nám kamarát Tommy z T.O. Nočný vták (KE) zložil ťažké batohy z našich chrbtov a dopravil ich na flek. Bez záťaže sme pokračovali voňavým a bzukotavým poľom doslovne medzi nebom a zemou až dovtedy, kým Bábätko z T.O. Žltý Pagagáj (KE) nezbalil do svojho tátoša aj nás, aby sme boli čím skôr medzi svojimi – v našom svete. Na fleku pri obci Hodkovce nás srdečne privítali šerif T.O. Pony  Kižo, Maja Bee a ostatní osadníci, ktorí už pár dní pred potlachom všetko zodpovedne nachystali a objednali pravé letné počasie. Hneď po príchode sa nám naskytol pohľad na úhľadný dvojrad stanov zoradený tak, aby sa v strede vytvorilo korzo, kde dominoval vlajkový stožiar.

pony

pony

Na pozdrav nám z neho mávali vlaky domácej T.O. Pony a ďalšie T.O. Nočný vták, T.O. Žltý Pagagáj, T.O. Prvé ohne (KE), T.O. Salamander (Bardejov), T.Z. Severka (Slovensko), T.O. Zlatý had (KE). Na potlachu boli zástupcovia aj iných trampských osád. O 14. hodine sa všetci zapojili do tradičných súťaží: zálesácky trojboj, vzduchovka, luk a šípky. Prvou odmenou pre všetkých bola výborná fazuľovica, po ktorej sa len tak zaprášilo. Šéfkuchár Dráčik sa slastne usmieval nad tým, ako všetkým chutí. Keď sa unavené slnko sklonilo k západu, nadišiel čas na zapálenie slávnostného ohňa.

pony

pony

pony

Flek stíchol a šerif Kižo rozžiaril ohňom pripravenú pagodu. K oblohe sa vznášali tóny a slová piesne „Dobrý večer“ a po nej aj „Vlajka“ v podaní Vlada z T.O. Nevada (KE). Po úvodných slovách šerifa a spomienke na tých, ktorí už nikdy nezasadnú medzi nás k ohňu, uzavrel pekelník Peťo kruh čistoty. Rozprúdilo sa pravé potlachové „tláchanie“, prerušované iba tónmi gitár a spevom. Kižo s Majou všetkých prítomných dekorovali účastenkami, ktorých sa rozdalo 85 kusov. Na tých si trampská osada Pony dáva vždy záležať. Každý rok sú iné, a pritom sa ťažko nájdu dve rovnaké. Sú to umelecké dielka Maje Bee, ktorej pomáhala čestná členka osady - Jarka. Skôr ako najmladší účastníci zaľahli do stanov, vyhlásil šerif Kižo víťazov jednotlivých súťaží a odmenil ich plackami, o ktoré sa oplatilo zabojovať. Boli nádherne namaľované a zrodili sa pod šikovnými rukami kamarátky Majky. Nositeľky mena Mája majú tvorivého ducha. Piesne počas večera ani na chvíľu neutíchli, gitary kolovali a každý muzikant predstavil svoj repertoár.

pony

pony

pony

pony

K oblohe sa vznášajúcim iskrám konkurovali hviezdy a svetlá sviečok pri spomienkovom kríži na okraji lúky. Flek definitívne stíchol až nad ránom. To sa nepáčilo nebesám, a preto všetkých spachtošov prebudilo klopkanie dažďových kvapiek. Na potlachu je každý vítaný, preto príchod teplého dažďa tu berie každý ako samozrejmosť. Gumáky sú takmer povinnou výbavou. S balením stanov už pomáhalo aj slnko a vyprevadilo všetkých na cestu do civilizácie. Ten, kto sa nemusel ponáhľať domov, zašiel s ostatnými na „kapurkové stretnutie“ do Zeleného dvora. Spomienky na tento vydarený potlach budú ešte dlho doznievať. A kto si ich bude chcieť oživiť, zavíta na túto stránku.

pony

Amazonka (T.O. Čierna Puma a T.Z. Severka)

Foto: Amazonka, Maja Bee a Vierka z T.O. Salamander

Publikované: Nedea, 14.05. 2017 - 22:07:50 Od: severka
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ budete môc» posiela» články, komentáre, správy ostatným uľívateµom a veµa ďaląích.
 
Svisiace odkazy
· Viac o Akcie - napíš svoje zážitky
· alie lnky od autora: severka


Najtanej lnok na tmu Akcie - napíš svoje zážitky:
Oheň 21- slovensko-českého potlachu dohorel

 
Hodnotenie lnku
Priemern hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

 
Monosti

 Vytlai lnok Vytlai lnok

 
"Dvadsiaty siedmy výročný oheň T.O. Pony (Košice - Šaca)" | Prihlsi/Registrova | 0 komentárov
Za obsah komentrov je zodpovedn uvate, nie prevdzkovate tchto strnok.

Ako anonymn uvate nemete posiela komentre, prosme zaregistrujte sa

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /data/www/nfo_dady/severka/footer.php on line 95