Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k Stavanie iglu slávilo chr(8211) krásnych sedemnásť. - SEVERKA
SEVERKA
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • SEVERKA • Na stiahnutie • Tvoj et • Potlachov frum • 
Keď cesta je cieľ

. SEVERKA
   . /old - pôvodný web

Trampské združenie
· činnosť
· časopis
· LSS
· múzeum

V tvojom batohu
· Tvoj účet
· Súkromné správy
· Zaslať článok
· Kalendár podujatí
· Nechaj odkaz
· Fórum

Zo spoločného
· Aktuality
· Archív článkov
· Témy článkov
· Ankety
· Inzercia
· Na stiahnutie
· Hľadať

Pre všetkých
· Web linky
· Kontakt

 

Warning: preg_replace(): Empty regular expression in /data/www/nfo_dady/severka/blocks/block-Calendar_list.php on line 149
Nasledujcich 0 podujat
Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.
 
Pomocná ruka
· Na čo sa chceš opýtať
· Kto všetko tu je
· Mapa stránok
· Štatistika webu
 
Podporujeme

ATO

 
Stavanie iglu slávilo chr(8211) krásnych sedemnásť. 
Akcie - napíš svoje zážitky

stavanie iglu

Perinbaba tohto roku nezaháľa a ešte sa nezbiera do dôchodku. Pravdepodobne ju podplatil aj šerif Vlado z trampskej osady Prvé ohne (Košice), pretože 11. februára 2017, kedy nachystal tradičnú akciu „Stavanie iglu“, pridala na sneh aj trochu fašiangovej perleti.  Pozvaniu a krásnemu slnečnému ránu sa nedalo odolať.

Košičania nemali cestu na flek takú dobrodružnú ako ja. Z hlbokej Hnileckej doliny ma odviezol autobus. Bola to takmer súkromná jazda – iba šofér a ja. Zanechal ma pri moste v Košických Hámroch a frčal späť.Pri moste, ktorý je v súčasnosti mediálnou hviezdou – uzavrel sa (do seba) – toleruje iba pešiakov. Spolu s ďalšími preťaženými súkmeňovcami vstúpili do štrajku a vznikol Slovenský fenomén „mostová kríza“. Nebol by to však až taký problém, keby pripravený autobus na opačnej strane mosta frčal hneď ďalej – nie až o pol hodiny. Lenže Slováci sú pohoďáci, veď „pomaly ďalej zájdeš“, či „polhodina hore - dole“, a preto každý, kto má rozum, radšej cestuje inam. Z tejto časti krajiny sa stáva územie, kde líšky dávajú dobrú noc. Neuveríte, fakt jedna líška špacírovala po ceste, po ktorej kedysi frčali autá. Keď mi už od ticha a samoty tuhla krv v žilách, prišla záchrana. Spoza hotela Sivec vyštartovalo auto. Šofér, prekvapený, že vidí človečicu, súcitne zastavil a zviezol ma na Jahodnú. Tieto riadky ponúkam ako lákadlo pre tých, ktorí obľubujú vandre do vyľudnených oblastí, orientujte sa týmto smerom – média sľubujú, že to bude na dlho.

stavanie iglu

stavanie iglu

stavanie iglu

stavanie iglu

stavanie iglu

stavanie iglu

Po prvotnom dobrodružstve to už bola pohodová trampská klasika. Na Jahodnej čakal Tik, pri Rákociho prameni sa pridal Salik a v družnom rozhovore sme prešľapávali rodiaci sa chodník na flek Prvých ohňov. Tam už bola družina v plnej zbroji. Niektorí lopatami formovali kvádre na stavbu iglu. Bolo vidieť, že sa snažia, pretože snežný čínsky múr sa tiahol pomedzi stany i ohnisko. Ďalšia časť partie bola vyzbrojená hudobnými nástrojmi a tretia chystala pietnu hraničku. Typická pracovná sobota.

stavanie iglu

stavanie iglu

stavanie iglu

stavanie iglu

Trinásta hodina nás zomkla v pevný ľudský kruh. K malej pripravenej hranici si pokľakol Lovec, ktorý si prizval zástupcu mladej generácie, aby spoločnými silami vyčarovali prvé iskierky ohňa, ktoré zažali Brucwikovu fakľu. Jej dotyk s malou hranicou zapálil pietny oheň. S teplom stúpali k oblohe aj slová piesní kamarátov Grizzlyho a šerifa Vlada. Už mnohokrát takto zahorel oheň na tomto mieste, ale teraz to bolo predsa v niečom iné. Dívali sme sa zároveň do tváre kamaráta Bobra. Usmieval sa na nás už iba z fotografie, a to nám vtlačilo smútok do očí. So sklonenými hlavami sme počúvali vyslovené spomienky blízkych kamarátov, ktorí ho prišli pozdraviť a zapáliť mu sviečku na flek jeho domovskej trampskej osady. Podporiť účasťou šerifa, osadu, postaviť iglu a zopakovať si trampské piesne prišlo 67 trampov. Keď slnko skláňajúce sa k západu vyprevadilo väčšinu účastníkov k domovu, zostalo na fleku deväť statočných a zimou ostrieľaných kamarátov, aby udržali oheň a postrážili vzácnu novostavbu až do nedele.

stavanie iglu

stavanie iglu

stavanie iglu

Jana Matzová  „Amazonka“

T.O. Čierna Puma (BB)

viac foto v albume na ZONERAMA

Publikované: tvrtok, 16.02. 2017 - 22:32:33 Od: severka
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ budete môc» posiela» články, komentáre, správy ostatným uľívateµom a veµa ďaląích.
 
Svisiace odkazy
· Viac o Akcie - napíš svoje zážitky
· alie lnky od autora: severka


Najtanej lnok na tmu Akcie - napíš svoje zážitky:
Oheň 21- slovensko-českého potlachu dohorel

 
Hodnotenie lnku
Priemern hodnotenie: 5
Hlasov: 2

Vynikajci

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

 
Monosti

 Vytlai lnok Vytlai lnok

 
Súvisiaca téma

Čo sa nezmestilo do časopisu

"Stavanie iglu slávilo chr(8211) krásnych sedemnásť." | Prihlsi/Registrova | 0 komentárov
Za obsah komentrov je zodpovedn uvate, nie prevdzkovate tchto strnok.

Ako anonymn uvate nemete posiela komentre, prosme zaregistrujte sa

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /data/www/nfo_dady/severka/footer.php on line 95