SEVERKA
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • SEVERKA • Na stiahnutie • Tvoj účet • Potlachové fórum • 
Keď cesta je cieľ

. SEVERKA
   . /old - pôvodný web

Trampské združenie
· činnosť
· časopis
· LSS
· múzeum

V tvojom batohu
· Tvoj účet
· Súkromné správy
· Zaslať článok
· Kalendár podujatí
· Nechaj odkaz
· Fórum

Zo spoločného
· Aktuality
· Archív článkov
· Témy článkov
· Ankety
· Inzercia
· Na stiahnutie
· Hľadať

Pre všetkých
· Web linky
· Kontakt

 
Nasledujúcich 1 podujatí
31/08/18 - 02/09/18
25. SC potlach

Vandre
Brigády
Sviatky
Iné
Potlachy, akcie
Muzika
 
Pomocná ruka
· Na čo sa chceš opýtať
· Kto všetko tu je
· Mapa stránok
· Štatistika webu
 
Podporujeme

ATO

 
Skončil 22. česko-slovenský potlach 
Akcie - napíš svoje zážitky

22.CSpotlach 

(Za tým prvým slovom mi napadla jedna známa Plíhalova pesnička, ale potom som si uvedomil, že prevažná väčšina textu sa k tomu nehodí, tak radšej prozaicky...)

Dátum 4.-6.9.2015. Miesto konania – Vranová u Letovic, na brehu Křetínskej priehrady. Organizátori – T.O. Vlci Brno, Orlí hnízdo, Pacific, Panter, T.K. Duha. (Na potlachovej vlajočke z mne neznámych dôvodov absentuje T.O. Panter, hoci ich vlajka na rahne visela v rade organizátorov.) Odhadovaný počet účastníkov v čase skončenia potlachu bol do 1000, na druhý deň organizátori uvádzali 1200 ľudí. Oficiálne stránky potlachu - http://mujweb.cz/orli.hnizdo/potlach.html by mali byť v prevádzke až do toho budúcoročného. 

Každý potlach je iný, organizátori si to spravia podľa seba, tak ako to chcú a ako to cítia. Preto nemá zmysel porovnávať 10., 13., 17., náš 21., či tento 22., aj keď niektorí takú tendenciu mali a majú. Tým by som rád odkázal, že či už  veľký potlach, ale každá akcia, na ktorej sa zúčastňujeme, tak bude v prvom rade taká, akú si ju spravíme my – všetci, čo tam sme. Howgh!

Teda, vlastne nie, budem pokračovať – najprv to, čo pár ľudí vravelo – „Však napíšte aj kritiku, nielen samé chvály, akí sú organizátori super a ďakujeme...“

Kritiku si kamarát Dundy (šerif potlachu) vypočul aj na slezine šerifov – nevhodné správanie jedného z členov organizačného štábu, problémy s čistotou (čiastočne aj množstvo a umiestnenie) WC, chýbajúca voda na umývanie tamtiež. Na mieste sa za jedného zo 42 členov štábu ospravedlnil, ostatné veci vysvetlil, resp. sľúbil doriešiť. Ostatné veci, ktoré boli jednotlivcami ofrfľané, komentovať nebudem, to si mohli vybaviť s tými, alebo tam, kde to patrilo.

V čase príchodu početnej (východo)slovenskej enklávy v piatok podvečer to už v táborisku, aj medzi občerstvovňami bzučalo ako v sršňom hniezde. Preplietli sme sa medzi známymi aj neznámymi k registračným stolíkom vedľa vchodu do reštiky, zakúpili, či dostali odznak, vlajoku, magnetku, pamätný list... obzreli vystavené placky, ponúkané knižky a propagačné materiály Trampského muzea.
Večer sme sa vybrali rozpútať zábavu do krčmy v dedine, aby sme sa vracali až nôckou pri slušnom daždi, našťastie jedinom cez celý víkend. Poniektorí potiahli dlho k ránu, ale bolo treba sa ísť aj prespať, sobota bude náročná...

Okrem iného bola v programe súťaž dračích lodí (mimochodom, jediná súťaž na potlachu, NO A ČO ?), kde sa dala dohromady temer čisto východniarska posádka, ktorá nakoniec obsadila pekné 4. miesto, ale získala si sympatie nepočetného publika svojím nekonvenčným prístupom a show.

Tak som sa predchádzajúcou vetou prehúpol do poobedia, kedy sa v malom lomíku nad zátokou priehrady konala slezina šerifov. Dundy ju viedol direktívne ako pravý šerif, čím sa podarilo, že sa ľudia zbytočne nevykecávali a podarilo sa jednať rýchlo a vecne. Z najdôležitejších bodov je potrebné spomenúť, že nasledujúci 23. potlach budú organizovať kamaráti zo Záhoria pod vedením kamaráta Šugu (T.O. Durango). Nasledujúci – 24. potlach sa bude konať v blízkosti Českého Raja, ako zástupca organizátorov sa prihlásil šerif T.O. Samotář.

Šerif Zoli (T.K. Duha) predstavil iniciatívu udeľovania ocenení Trampský oskar jednotlivcom, ktorí sa mimoriadnym činom, alebo dlhodobou činnosťou zaslúžili o rozvoj, či dobré meno trampingu. (Po zverejnení podmienok, nominácií a ďalších potrebných vecí zverejníme aj prostredníctvom Severky. Bohužiaľ, zoznam ocenených, ktorý sme dostali v priebehu týždňa je taký neprehľadný, že nebudem riskovať zmätočné informácie.) Pri včernom ohni bolo slávnostne odovzdaných niekoľko týchto cien, medzi prvými za záchranu ľudského života kamarát Vlado a kamarátka Hanka (viď správa). Trampskému oskarovi sa budeme venovať v osobitnom článku.

Ďalej sa hovorilo o podpore Trampského muzea, na ktorom robí Fred Jedlička, ako aj o novom – spolupracujúcom združení „Expozice trampingu“ (T.S. Brno).

Večerné zapálenie slávnostného ohňa bolo jednoduché, takže ani nevadilo, že prevažná väčšina ľudí na pagodu nevidela, čo je pri takomto potlachu, žiaľ, bežné. Po Vlajke nasledovala slovenská Davyho pieseň „Dobrý večer“. Početnú slovenskú enklávu takéto gesto organizátorov veľmi potešilo, aj keď prevažná väčšina hlavne starších kamarátov túto pieseň nepozná a českí kamaráti sa zasa čudovali, či máme novú slovenskú trampskú hymnu. Takže by bolo vhodné uviesť veci na pravú mieru (možno to mohli urobiť sami organizátori).

„Dobrý večer“ nie je žiadna oficiálna slovenská trampská hymna, hoci v niektorých regiónoch sa práve táto pieseň spieva pri zapaľovaní slávnostného ohňa. (Inde je zaužívaná napríklad Dolfova „Perej“.)

„Dobrý večer“ s citom z pódia zahrali a zaspievali Lienka s Korakom, ale jedným dychom treba povedať, že ak sa má pieseň oficiálne prezentovať, bolo by lepšie ju čo najviac priblížiť originálu. Keď už nie frázovanie, tak aspoň text....

Potom sa na pódiu striedali kapely aj jednotlivci, niektorí výnimočne dobrí, iní k sebe nekriticky dobrí. Zatiaľ „u stáááánkúúúúúú“ tiež zneli hlasy a nástroje školené aj opilecké, ako to už býva. Poslední vytrvalci končili hádam až pri rannej dažďovej prehánke, keď už na táborisku mnohí balili a odchádzali.

Skončil sa 22. česko-slovenský potlach.

 

D’Ady

 

Fotky budú postupne pribúdať (albumy z facebooku budú vyžadovať aktívne konto):

Edit, Chřestýš, Froschka, Čochtan

Kižo, Color (album1, album2, videa), TS od Slanča

článok na ahoj-ahoj s ďalšími odkazmi

Publikované: Pondelok, 07.09. 2015 - 00:20:42 Od: severka
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ budete môcť posielať články, komentáre, správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Akcie - napíš svoje zážitky
· Ďalšie články od autora: severka


Najčítanejší článok na tému Akcie - napíš svoje zážitky:
Oheň 21- slovensko-českého potlachu dohorel

 
Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

 
Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

 
Súvisiaca téma

Čo sa nezmestilo do časopisu

"Skončil 22. česko-slovenský potlach" | Prihlásiť/Registrovať | 1 Komentár | Hľadať v diskusii
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa

Re: Skončil 22. česko-slovenský potlach (Hodnotenie: 1)
Od: dady64sk (dady64sk@gmail.com) - Utorok, 08.09. 2015 - 12:52:30
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu) http://dady.nfo.sk
Pre vsetkych, ktori nepochopili, ako bola "kritika" v tomto clanku myslena a co som tym chcel povedat, odkazujem, nech si clanok precitaju este raz, aby porozumeli. Ak sa im to napriek tomu nepodari stravit, nech mi kludne napisu na dady64sk@gmail.com
Odpoviem kazdemu.
 

logo TZ Severka
T.Z. SEVERKA   ©  AM-studio  2008    thanks Kepo T.O. OSA


Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.07 sekúnd

:: fisubice phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::