Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k PiPaBu na Marháte - SEVERKA
SEVERKA
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • SEVERKA • Na stiahnutie • Tvoj et • Potlachov frum • 
Keď cesta je cieľ

. SEVERKA
   . /old - pôvodný web

Trampské združenie
· činnosť
· časopis
· LSS
· múzeum

V tvojom batohu
· Tvoj účet
· Súkromné správy
· Zaslať článok
· Kalendár podujatí
· Nechaj odkaz
· Fórum

Zo spoločného
· Aktuality
· Archív článkov
· Témy článkov
· Ankety
· Inzercia
· Na stiahnutie
· Hľadať

Pre všetkých
· Web linky
· Kontakt

 

Warning: preg_replace(): Empty regular expression in /data/www/nfo_dady/severka/blocks/block-Calendar_list.php on line 149
Nasledujcich 0 podujat
Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.
 
Pomocná ruka
· Na čo sa chceš opýtať
· Kto všetko tu je
· Mapa stránok
· Štatistika webu
 
Podporujeme

ATO

 
PiPaBu na Marháte 
Tipy, zaujímavosti - kam, ako a s kým

marhat 

alebo

Závlčanská trojka znova v akcii

 

Vo štvrtok mi volal Pitkin, či mám chuť ísť v sobotu a nedeľu na Marhát. Keďže som tam ešte nebol, tak som súhlasil a popozeral, čo sa tam dá nájsť.Vyrazili sme z Nitrianskej Blatnice zelenou značkou a pri bývalej horárni Jurko sme odbočili na žltú smerom k Rotunde sv. Juraja. Tu sme trochu pobudli prezeraním tejto kultúrnej pamiatky. Pokračovali sme ďalej smerom na Marhát. Snehu bolo asi 5 cm a pôda ešte nebola zamrznutá. Čím vyššie sme stúpali, tým viac povievalo. Na sedle fúkalo a na Marháte už dulo. Pohonom 4 x 4 sme sa s Pitkinom vyštverali na samý vrch rozhľadne, Buťka to vzdala o poschodie nižšie. Pokus o fotenie samospúšťou bol neúspešný, lebo ten „vánoček“ čo tam hore jemne povieval Pitkinovi aj foťák zhodil. Našťastie nie smerom von, a aparát ten pád rozchodil.

marhatmarhat

marhatmarhatmarhat

Dlho sme sa nezdržovali ani dole pod rozhľadňou a šlapali sme ďalej cez sedlo Gajda na Krahulčie vrchy, lebo tam sme chceli nájsť miesto v skalách na prespanie. Našli sme ho ešte za výdatného svetla a hneď sme pripravovali ležisko a ohnisko. V tej jaskyni, či skôr diere v skale sa dá vyspať tak trom-štyrom ľuďom, no je to hrbaté a kamenisté.

Oheň sme rozkúrili s problémami, lebo tu ani breza ani ihličnatý strom široko ďaleko nie je, ale Pitkin sa nezaprel a za chvíľu sme plakali. No ani nie od šťastia, že nám ohník horí, ale od dymu, čo sa stále tlačil do tej našej „spálne“. Vymýšľame iné umiestnenie ohniska a za chvíľu ohník horí asi o meter nižšie, no stále nám oči vlhnú od toho dymu. Tretie miesto ohniska už vyhovovalo nám i našej spálni. No to už bola tma, tak sme čo to podopíjali, pokecali a po pár vtipoch miesto večerníčka sme zaľahli do spacákov v čase, keď televízne vysielače dávali rozprávky pre deti.

marhatmarhatmarhat

Ráno, hoci bola nedeľa a doma by som si potiahol dlhšie, sme vstávali spolu so slnkom a prebrali mŕtve ohnisko k životu. Kávička, čajík a polievočka Vifonka nám popravila náladu z takmer prebdenej noci, lebo keď nás vyhnal močový mechúr okolo pol tretej z teplých spacákov, tak sme sa len prevaľovali na lehnách a počúvali ten vietor, čo vonku besnil. Bolo to asi tým skorým zaľahnutím...

Ako sme zchádzali dole, tak nám sneh chrupčal pod nohami, a keď sme prišli na lesnú cestu, pobadali sme, že v noci to nebol len ten severák, ale i mrznúci dážď. Asfaltka, čo vychádza z lesa bola ako sklo, a tak sme museli len krajom po tráve, lebo korčule ani sánky sme nemali.

marhatmarhatmarhat

marhatmarhatP.S. ...a to sa mi Pitkin dušoval, že zimných vandrov má po krk, a že sa na ne ...., takže na ďalšom vandri AHOJ!

Napísal TS Pacho a použil foto svoje i od Pitkina

Publikované: Nedea, 02.02. 2014 - 23:54:13 Od: severka
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ budete môc» posiela» články, komentáre, správy ostatným uľívateµom a veµa ďaląích.
 
Svisiace odkazy
· Viac o Tipy, zaujímavosti - kam, ako a s kým
· alie lnky od autora: severka


Najtanej lnok na tmu Tipy, zaujímavosti - kam, ako a s kým:
Česká Amerika

 
Hodnotenie lnku
Priemern hodnotenie: 5
Hlasov: 1

Vynikajci

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

 
Monosti

 Vytlai lnok Vytlai lnok

 
Súvisiaca téma

Čo píšu iní - krátko z vašich mailov

"PiPaBu na Marháte" | Prihlsi/Registrova | 0 komentárov
Za obsah komentrov je zodpovedn uvate, nie prevdzkovate tchto strnok.

Ako anonymn uvate nemete posiela komentre, prosme zaregistrujte sa

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /data/www/nfo_dady/severka/footer.php on line 95