Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k Krátko z vašich mailov - SEVERKA
SEVERKA
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • SEVERKA • Na stiahnutie • Tvoj et • Potlachov frum • 
Keď cesta je cieľ

. SEVERKA
   . /old - pôvodný web

Trampské združenie
· činnosť
· časopis
· LSS
· múzeum

V tvojom batohu
· Tvoj účet
· Súkromné správy
· Zaslať článok
· Kalendár podujatí
· Nechaj odkaz
· Fórum

Zo spoločného
· Aktuality
· Archív článkov
· Témy článkov
· Ankety
· Inzercia
· Na stiahnutie
· Hľadať

Pre všetkých
· Web linky
· Kontakt

 

Warning: preg_replace(): Empty regular expression in /data/www/nfo_dady/severka/blocks/block-Calendar_list.php on line 149
Nasledujcich 0 podujat
Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.
 
Pomocná ruka
· Na čo sa chceš opýtať
· Kto všetko tu je
· Mapa stránok
· Štatistika webu
 
Podporujeme

ATO

 
Krátko z vašich mailov 
Čo píšu iní - krátko z vašich mailov

... alebo z Kanady cez Bradlo do západných Čiech

 squamishNa zatváranie Squamish River sa mi v sobotu nepodarilo prísť. Do cesty mi vstúpila náhla práca a nedalo sa jej vyhnúť.  Do Squamish Valley som sa dostal az v nedeľu predpoludním.  Dorazil som na flek a už len podal ruku kamarátom na rozlúčku.  Chystali sa už domov.  Ale aspoň som sa trochu prešiel.Je to krásna dolina, ktorá má svoju karmu.  V každom ročnom období aj počasí. Všimol som si, že rieka je plná starých lososov.  Trochu som sa rozhliadol a netrvalo dlho, kým som našiel niekoľko orlov belohlavých (Bald Eagle). Posielam pár obrázkov.

Ahoj!

Bobor (CA)


2. KANADOŠPLAP & 2. NOČNÝ PRECHOD

T.O. Bradlo – 14.9.2012 - z Brezovej pod Bradlom

 Zrazili sme sa v krčme „DOLINA“ na Brezovej. Prišli kamaráti z Hradišťa, Myjavy, Nového Mesta, Bratislavy, Poriadia a samozrejme domáci z Brezovej. Vyrazili sme asi o polnoci z „DOLINY“ a po občerstvení nabrali smer Baranec, Dvoly a prespali sme v Lopušnej pri chate. A komu bolo zima, mohol sa zohriať alebo i prespať v chatke. Ráno sme sa pobrali na Košariská, kde sme sa zastavili i pri múzeu M.R. Štefánika a dali si pivko. Ďalej sme prešli cez Vršek na Bradlo. Tam sme sa na chvíľu zastavili na mohyle.

bradloPri chate pod Bradlom nás čakali kamaráti Maco a Peťo, ktorí prichystali občerstvenie a drevo na noc. Veď večer, a niektorí i dlhšie, sme sa bavili pri ohni. Ráno už bola nedeľa a to znamená zalomenie palca a rozlúčka slovom „AHOJ “ ukončila náš prechod a my sa vraciame do všedného života. Ďakujeme aspoň za tie dva dni, na ktoré sa vždy veľmi tešíme. Ďakujeme kamarátom z Brezovej a dúfame, že takých vydarených akcií bude ešte veľa.

 Kamaráti, ahoj, nabudúce !

Smrťo (T.O. Bradlo)

 

Smuteční oheň.

 frankNa tento slavný den 17. listopadu, připadla bohužel chmurná událost a to smuteční oheň za nedávno zesnulou kamarádku Janu Oslancovou z Karlových Varů. Oheň se konal na starém campu Arizona u Tatrovic  mezi Chodovem a Nejdkem na Karlovarsku. Sešlo se jen málo kamarádů, asi okolo 15 lidí a nepřijel i nikdo s kytarou. Smutečního ohně se zúčastnila skoro celá její rodina i další příbuzní z Německa a přijela i kamarádka Tykačka z Prahy, která si usmyslela, že  napíše jako studentka UK  svoji bakalářskou práci téma tramping. Ze starých pardů bývalého SKO (Spojených Karlovarských Osad)  jsme tu byli už jen dva. Já – zakláda-jící člen a bývalý sheriff - Frank a kamarád Žába z T.O.Z. Netopýři.  Protože jsem tu už mno-ho let nebyl, Žába mě vzal pod křídlo a stylem krok co krok mi ukázal nově vybudovanou boudu, kterou postavil pro kamarádku Kaliméro a také jak opravil starý už napůl uhnilý to-tem, který jsme kdysi dělali spolu, s dnes už nežijícím kamarádem Reďákem. Ten jsme popr-vé postavili v r. 1972. Přístřešek s lavicemi u kuchyňského ohniště nedávno zase někdo spálil, jako už mnohokrát.

Vlajku jsme zazpívali bez kytary, rodina Jany zapálila oheň a já pak po minutě ticha přečetl svůj krátký proslov. Nakonec jsme každý po částech rozsypali popel zesnulé kamarádky na místa, která měla tak ráda i když už ke konci svého života byla těžce nemocná a na vozíku. 

Jak jsem říkal u plápolajícího ohně , tak bych to zdůraznil i zde na závěr:

„Dobří kamarádi neumírají, ti jenom odchází!  My všichni ti  podáváme ruku a říkáme nahlas AHOJ.“

Frank

 

Publikované: Nedea, 18.11. 2012 - 23:41:32 Od: severka
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ budete môc» posiela» články, komentáre, správy ostatným uľívateµom a veµa ďaląích.
 
Svisiace odkazy
· Viac o Čo píšu iní - krátko z vašich mailov
· alie lnky od autora: severka


Najtanej lnok na tmu Čo píšu iní - krátko z vašich mailov:
trampské festivaly na Slovensku

 
Hodnotenie lnku
Priemern hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

 
Monosti

 Vytlai lnok Vytlai lnok

 
Súvisiaca téma

Akcie - napíš svoje zážitky

"Krátko z vašich mailov" | Prihlsi/Registrova | 0 komentárov
Za obsah komentrov je zodpovedn uvate, nie prevdzkovate tchto strnok.

Ako anonymn uvate nemete posiela komentre, prosme zaregistrujte sa

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /data/www/nfo_dady/severka/footer.php on line 95