Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k trampské festivaly na Slovensku - SEVERKA
SEVERKA
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • SEVERKA • Na stiahnutie • Tvoj et • Potlachov frum • 
Keď cesta je cieľ

. SEVERKA
   . /old - pôvodný web

Trampské združenie
· činnosť
· časopis
· LSS
· múzeum

V tvojom batohu
· Tvoj účet
· Súkromné správy
· Zaslať článok
· Kalendár podujatí
· Nechaj odkaz
· Fórum

Zo spoločného
· Aktuality
· Archív článkov
· Témy článkov
· Ankety
· Inzercia
· Na stiahnutie
· Hľadať

Pre všetkých
· Web linky
· Kontakt

 

Warning: preg_replace(): Empty regular expression in /data/www/nfo_dady/severka/blocks/block-Calendar_list.php on line 149
Nasledujcich 0 podujat
Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.
 
Pomocná ruka
· Na čo sa chceš opýtať
· Kto všetko tu je
· Mapa stránok
· Štatistika webu
 
Podporujeme

ATO

 
trampské festivaly na Slovensku 
Čo píšu iní - krátko z vašich mailovcharlie nám odoslal(a) nasledujúci článok:
"

Ahoj všetci !

V poslednom čísle Severky som narazil na článok  Fest Dobrá Muzička, kde sa píše, citujem "......a čo festivaly na Slovensku? Nie sú? Povedzme si úprimne, priamo a na rovinu - nie sú. Určite nie také, ktoré by plnokrvne hájili trampské odtiene zelenej farby."         Nemôžem s autorom súhlasiť, aj keď v skrytu duše má možno čiastočnú pravdu. Čisto trampský festival na Slovensku je opravdu problematická záležitosť. Ako usporiadateľ už 5. ročníka  trampského festivalu, poznám snáď všetky problémy festivalu tohto typu.

charlieSponzori - nedostanete peniaze na niečo, kde nie sú známe mená. To si ale nemôžte dovoliť, lebo financie proste chýbajú a na zaplatenie plejbekových star to nikdy nestačí. Ale aspoň niektorí kamaráti pomôžu materiálnou pomocou (tombola, prípravy apod.).

Diváci - trampi väčšinou na festivaly nechodia, lebo život je na osade, potulkách a pri ohni. A to od jari až do jesene minimálne. Keď ich dostanete na festival, tak iba v zime. K tomu Vám dojde 80% divákov presvedčených, že sa v sále bude piť, fajčiť a pokecáme s ostatnými. Ak majú len počúvať, radšej neprídu . No a vstupné? Kľudne dajú 20 -30 € za Nedvěda, ale 4 € za 7 trampských kapiel je hrozne veľa.

Financie - ak nemáte účet na Kajmanoch, je to zlé, ale nie stratené. Ja to osobne financujem z rodinného účtu a tŕpnem  hrôzou, aby som vrátil, lebo by v rodine asi nastala vražda. Plagáty vyrobia kamaráti, veci do tomboly, darujú tiež kamarati, alebo ich zbierate počas roku po všelijakých výpredajových akciách. Ozvučenie tiež urobí kamarát z kapely, niečo si požičiate, lebo 500-600 € za zvuk je horor. Sálu vybavujete rok dopredu, aby bol prenájom zadarmo. Potom ešte usporiadateľov, požiarnika, zdravotnú službu, bufet. Ja osobne som mal sálu zadarmo, ale bez kúrenia, stoličiek a neuprataný. Čiže kúrenie zožerie skoro  všetky financie a ste na nule. Stoličky niekde splašite, ale treba ich dopraviť do sály a po skončení zasa vrátiť. Upratovanie a usporiadateľská služba sa dá riešiť kamarátmi, ale z pôvodných dvadsiatich prídu štyria skalní. Kapely hrajú za guláš, pivo a cestovné, čo sa dá uhradiť zo vstupného a tomboly, ale musí Vám zostať toľko, aby ste  mohli vrátiť dlh. A ešte hromada maličkostí, bez ktorých festival nie je festivalom. Na konci vyúčtujete, odložíte peniaze, ktoré ste mali požičané, stovku na SOZA, a je Vám jasné, že benzín a mobil Vám nepreplatí už nikto. V Čechách žije pre festival celá dedina, tu len fanatici.

Kapely - dobrá kapela je veľký problém, lebo ak chcete slovenské kapely, máloktorá hrá trampskú pieseň tak, aby bola pre divákov atraktívna. Väčšina kapiel chodí po rôznych kšeftoch, a tak vyzerá aj ich repertoár. Aj  keď, niektoré trampskú pieseň hrajú aspoň okrajovo. Záchranou bývajú ohňové kapely, ale tých je málo. Naozajstné trampské kapely na Slovensku spočítate na prstoch. Pár kapiel z Čiech pre oživenie a konfrotáciu je nutnosť. Kapely sa zháňajú veľmi dlho, lebo musíte s nimi byť v kontakte, aby vôbec došli zahrať.

A je koniec! Ten pocit po skončení festivalu stojí za to, aspoň tú malú chvíľu, kým sa objaví prvý kritik, ktorý vie, ako sa to robí a koľko ste na tom zarobili a mate po nálade. Ste aktívny, tak ste ak podozrivý. Chce to však len čas, a po pár mesiacoch už premýšľate o novom ročníku.

charlie

Viem, že toto sú len úvahy a sťažnosti jedného amatérského usporiadateľa, ale snáď to pomôže k lepšiemu pochopeniu, prečo nie sú trampské festivaly tak často. Náš festival sa volá Šťastné a veselé s Charlieho nešťastím a koná sa tesne pred Vianocami. Viac sa môžete dočítať na trampnet.sk (3. ročník 2009 a 5. ročník 2011), alebo na AhojAhoj (rok 2011). Ako aj o ďalšom trampskom festivale  pôvodnej slovenskej trampskej piesni  BLATINA.       

Osobne si myslím, že takýchto festivalov je viac, ale viem, že trampi moc nepíšu do časopisov a tak sa o nich ani nevie. Tak hodne trpezlivosti a fanatizmu . 

Charlie

domovská stránka kapely Charlieho nešťastí: http://charliehonestasti.webnode.sk/

stránka na facebooku: http://www.facebook.com/pages/Charlieho-Nešťastí/107036653247Poznámka:

(ilustračné foto sú použité z internetových odkazov vo vnútri článku)

"
Publikované: Utorok, 10.01. 2012 - 22:19:09 Od: severka
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ budete môc» posiela» články, komentáre, správy ostatným uľívateµom a veµa ďaląích.
 
Svisiace odkazy
· Viac o Čo píšu iní - krátko z vašich mailov
· alie lnky od autora: severka


Najtanej lnok na tmu Čo píšu iní - krátko z vašich mailov:
trampské festivaly na Slovensku

 
Hodnotenie lnku
Priemern hodnotenie: 4.8
Hlasov: 5

Vynikajci

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

 
Monosti

 Vytlai lnok Vytlai lnok

 
Súvisiaca téma

Rôzne - čo nepatrí naozaj nikde inde

"trampské festivaly na Slovensku" | Prihlsi/Registrova | 1 Komentr | Hada v diskusii
Za obsah komentrov je zodpovedn uvate, nie prevdzkovate tchto strnok.

Ako anonymn uvate nemete posiela komentre, prosme zaregistrujte sa


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function preg_match_replace() in /data/www/nfo_dady/severka/mainfile.php:1090 Stack trace: #0 /data/www/nfo_dady/severka/modules/News/comments.php(498): check_words('Re: trampsk\xC3\xA9 f...') #1 /data/www/nfo_dady/severka/modules/News/comments.php(1023): DisplayTopic('127', '0', '59', NULL, 0, 0) #2 /data/www/nfo_dady/severka/modules/News/article.php(286): include('/data/www/nfo_d...') #3 /data/www/nfo_dady/severka/modules.php(53): include('/data/www/nfo_d...') #4 {main} thrown in /data/www/nfo_dady/severka/mainfile.php on line 1090