Warning: mysqli_get_server_info() expects exactly 1 parameter, 0 given in /data/www/nfo_dady/severka/db/db.php on line 104
k 4. výročný oheň T.O. Salamander - SEVERKA
SEVERKA
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • SEVERKA • Na stiahnutie • Tvoj et • Potlachov frum • 
Keď cesta je cieľ

. SEVERKA
   . /old - pôvodný web

Trampské združenie
· činnosť
· časopis
· LSS
· múzeum

V tvojom batohu
· Tvoj účet
· Súkromné správy
· Zaslať článok
· Kalendár podujatí
· Nechaj odkaz
· Fórum

Zo spoločného
· Aktuality
· Archív článkov
· Témy článkov
· Ankety
· Inzercia
· Na stiahnutie
· Hľadať

Pre všetkých
· Web linky
· Kontakt

 

Warning: preg_replace(): Empty regular expression in /data/www/nfo_dady/severka/blocks/block-Calendar_list.php on line 149
Nasledujcich 0 podujat
Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.
 
Pomocná ruka
· Na čo sa chceš opýtať
· Kto všetko tu je
· Mapa stránok
· Štatistika webu
 
Podporujeme

ATO

 
4. výročný oheň T.O. Salamander 
Akcie - napíš svoje zážitky

4salamanderNad Bardejovskými kúpeľami zahorel dňa 14.5.2011 štvrtý výročný oheň T.O. Salamander a my sme po prekonaní cestovateľských peripetií mohli byť pri tom.V poslednom období nezazlievam trampom, že si zvykli cestovať na výročáky a potlachy vlastnými autami. Železničná ani autobusová doprava vám totiž nezaručuje, že sa dostavíte ku kamarátskemu ohňu v stanovený čas. Snažila som sa z domu vykročiť tou „pravou“ pravou nohou, ráno presne o piatej hodine, ale pôdu Bardejovských kúpeľov moja noha opečiatkovala až po hodine štrnástej. Dostavníkom by sme boli, zdá sa, prešli tých sto kilákov skôr. Rýchlik bol natoľko rýchly, že meškal 40 minút a ďalšie spoje boli natoľko „prehustené“, že sme zostali trčať v Prešove vyše tri hodiny. Trampi rušňovodiči (Bača), ak budete štrajkovať, pridáme sa aj my. Dajte vedieť kedy, aby sme práve nikam necestovali. Bardejovská autobusová stanica bola tak krásne pokojná, že niekde zaspal aj autobus, ktorým sme mali cestovať ďalej. Ale nám to už bolo v podstate jedno. Keďže stres sme nechali doma a vzali si len pozitívnu energiu, cestovateľské nedostatky sme nazvali – romantika cestovania. Oskar svietil, nálada bola dobrá a vedeli sme, že nás delí už iba pár kilometrov, nuž v takom prípade, ak nejde jeden autobus, tak vari pôjde ďalší.

4salamander4salamander4salamander

Bardejovské kúpele stoja za to, aby sa tramp poprechádzal a pokochal. Keďže sme tu boli už druhýkrát, cítili sme sa ako doma. Predpoklad, že krátko po našom príchode stretneme blízku trampskú dušu bol veľký a stalo sa. Už sa na nás z diaľky usmieval Šaman z Vranova. Neobišli sme ani „Krčmu u Jožiho“, kde má svoj domov aj nástenka T.O. Salamander. Tu sme nával trampov nepredpokladali, lebo všetci už mali byť na fleku. Naše logické myslenie nás zase nesklamalo. To už bol najvyšší čas pobrať sa za nimi.

4salamander4salamander

4salamander4salamander4salamander

Od tohto rozhodnutia sme nestrácali ani minútu. Na fleku sme zalomili palce, zhodili batohy a hneď sa chopili zbraní. V snahe vystrieľať nejakú tú placku. Nuž, musím ešte veľa cvičiť. Ale so vzduchovkou som tromfla aj Tika. Ja viem, že bol gentleman a schválne ma nechal, aby som bola lepšia. Odmenou mi bol výborný guláš. Asi by som ho za placku nevymenila, bol fakt znamenitý.

4salamander4salamander4salamander

4salamander4salamander4salamander

Po zapálení ohňa som sa snažila držať v blízkosti gitár. Bolo predsa potrebné pomáhať spievať. Nočný dážď nás, nejakú tú hodinku po polnoci, zahnal do stanov. Veď napokon – v najlepšom treba prestať. Netrvalo dlho a spánok pritlačil viečka. Dažďová uspávanka zabrala.

Ráno som sa zobudila s piesňou na perách: „Kapkami si déšť do plachet vozu (stanu) zpívá....“ No komu by sa chcelo vyliezť von. Na vandri predsa nikto nič nemusí, iba ak chce. Keď nežné klopkanie dažďových kvapiek prestávalo, začínala som sa zamýšľať trocha vážnejšie nad ďalšími krokmi, ako: vysúkať sa zo spacáka, otvoriť oči, rozzipsovať stan..... Lenže s opätovným výdatným prívalom kvapiek som to ihneď zamietla a okamžite založila ďalší disk s pomyselným filmom názov „sen“. Dávno som sa tak dobre nevyspala a bez budíka nezobudila. Vydržala som spať, až kým neutíchla posledná dažďová kvapka, aj hlasy na lúke. Lenže to nás čakalo fantastické prekvapenie. T.O. Salamander mi umožnila najbombastickejší, najzvláštnejší a najprekvapivejší zážitok v celom mojom doterajšom trampskom živote. Po odzipsovaní stanu a vystrčení hlavy sa mi naskytol pohľad na úplne prázdnu potlachovú lúku. Chvíľu som sa bála, že zaúradoval Rumburak. Nie, nebol to Rumburak, ale dažďový mrak. Pravda je taká, že väčšina trampov musela odísť za povinnosťami, niektorých odohnal naozaj dážď a tí, ktorí sa odchodu bránili, tých vraj vytopilo. To nám všetko poreferoval a pozdrav za celú osadu odovzdal Palko, ktorý sa rozhodol spolu so svojou gitarkou, že nás počká. Aj Oskar vyliezol, aby odmenil tých, ktorí zotrvali až dokonca – teda nás. Palko nás spolu s batohmi naložil do auta a povozil po Bardejove a jeho okolí. Vďaka ti za to, kamarát.

4salamander4salamander4salamander

Každý trampský vander, potlach či výročný oheň je niečím výnimočný. Štvrtý výročný oheň T.O. Salamander to len potvrdil. Odkaz pre osadníkov: „Vodu sme zastavili, svetlo zahasili, plyn sme vypli a kľúče od fleku sme nechali na vrátnici u pani Salamandry Škvrnitej. Prídeme zas“.

Jana Matzová „Amazonka“

Publikované: Utorok, 17.05. 2011 - 23:38:25 Od: severka
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ budete môc» posiela» články, komentáre, správy ostatným uľívateµom a veµa ďaląích.
 
Svisiace odkazy
· Viac o Akcie - napíš svoje zážitky
· alie lnky od autora: severka


Najtanej lnok na tmu Akcie - napíš svoje zážitky:
Oheň 21- slovensko-českého potlachu dohorel

 
Hodnotenie lnku
Priemern hodnotenie: 5
Hlasov: 2

Vynikajci

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

 
Monosti

 Vytlai lnok Vytlai lnok

 
"4. výročný oheň T.O. Salamander" | Prihlsi/Registrova | 2 komentárov | Hada v diskusii
Za obsah komentrov je zodpovedn uvate, nie prevdzkovate tchto strnok.

Ako anonymn uvate nemete posiela komentre, prosme zaregistrujte sa


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function preg_match_replace() in /data/www/nfo_dady/severka/mainfile.php:1090 Stack trace: #0 /data/www/nfo_dady/severka/modules/News/comments.php(498): check_words('Re: 4. v\xC3\xBDro\xC4\x8Dn...') #1 /data/www/nfo_dady/severka/modules/News/comments.php(1023): DisplayTopic('111', '0', '53', NULL, 0, 0) #2 /data/www/nfo_dady/severka/modules/News/article.php(286): include('/data/www/nfo_d...') #3 /data/www/nfo_dady/severka/modules.php(53): include('/data/www/nfo_d...') #4 {main} thrown in /data/www/nfo_dady/severka/mainfile.php on line 1090